Malarstwo Olgi Langowskiej wpisuje się w nurt symbolizmu. Jej prace odwołują się do wydarzeń bieżących na świecie oraz metafizycznych odniesień do cyklu życia.
Olga Langowska
urodziła się w Sokołowie Podl. Absolwentka Wydziału Artystycznego Malarstwa i Grafiki na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej, wcześniej Liceum Plastycznego w Lublinie. Obecnie mieszka i pracuje w Wielkiej Brytanii. Artystka należy do Association of Polish Artists Abroad (ZASP) w Londynie.
Langowska nie uciekając od trudnych, kontrowersyjnych tematów, przestrzega przed przemocą, kulturą „ograniczeń ideowych”, obnaża hipokryzję współczesnych ruchów fundamentalistycznych, pozostając jednocześnie „artystką ducha”, zagłębioną w ontologiczne dylematy współczesnej cywilizacji. Jej twórczość to przede wszystkim sztuka emocji, wrażenia i symbolu. Mimo odważnych środków wyrazu nigdy nie jest pretensjonalna, ani przesadnie krzykliwa w formie. Stroni od efekciarstwa i fajerwerków. Jej dzieła wahają się od wyważonych, celowo inspirowanych klasyką, po awangardowe „obrazy – symbole” wyrażające bunt, protest, wyraźną wypowiedź obyczajową bądź społeczną.
Madeleine Hunt / Stowarzyszenie Polskich Artystów w Wielkiej Brytanii
Malarka dwukrotnie stanęła oko w oko ze śmiercią. W wieku 20 lat cudem przeżyła bardzo ciężki wypadek samochodowy, kilka lat później pokonała chorobę nowotworową. Jest aktywnym działaczem na rzecz ochrony praw zwierząt.