W niedzielę 23 stycznia 2022 r. oficjalnie kalendarz imprez Sokołowskiego Ośrodka Kultury otworzył Koncert Noworoczny. Nowy – 2022 rok przywitaliśmy muzyką retro w wykonaniu Warszawskiej Orkiestry Sentymentalnej.
Życzenia noworoczne mieszkańcom miasta złożył Krzysztof Dąbrowski – zastępca Burmistrza oraz Marcin Celiński – dyrektor SOK.
W pierwszej części usłyszeliśmy kolędy w wykonaniu zespołu zaś druga część koncertu to muzyka Warszawy, filmu, rewii i kabaretu lat 20. i 30. Piosenki z repertuaru Adama Astona, Wiery Gran czy Mieczysława Fogga, aranżacje Henryka Warsa i Rostworowskiego, wykonania orkiestr Golda i Petersburskiego, Karasińskiego i Kataszka. Utwory, które nieustannie inspirują zespół.
Warszawska Orkiestra Sentymentalna
Zespół gra muzykę Warszawy, filmu rewii i kabaretu lat 20. i 30. Piosenki z repertuaru Adama Astona, Wiery Gran czy Mieczysława Fogga, aranżacje Henryka Warsa i Rostworowskiego, wykonania orkiestr Golda i Petersburskiego, Karasińskiego i Kataszka, nieustannie ich inspirują. Walce, tanga, fokstroty, rumby i slow-foxy – WOS wybiera to, co najlepsze wśród bogactwa sceny i ekranu dwudziestolecia i czasów powojennych i przywraca do życia ze współczesną wrażliwością muzyczną, zachowując styl i ponadczasowy urok dawnych melodii.
Muzyka tamtych czasów nawiązuje do amerykańskiej muzyki popularnej, a jednocześnie osadzona jest w unikalnej i bujnej kulturze polskiego Dwudziestolecia. Jej unikalna finezja i energia rozsadzała parkiety przed stu laty – i rozsadza je teraz. Przedwojenna Warszawa zwana była przecież „Paryżem Północy”, miejscem, w którym spotykała się kultura Wschodu i Zachodu. Orkiestra Sentymentalna przenosi ten klimat we współczesność – w najlepszym guście.
skład zespołu:
- Gabriela Mościcka – śpiew, akordeon
- Lena Nowak – klarnet, śpiew
- Kazimierz Nitkiewicz – trąbka
- Mateusz Kowalski – perkusjonalia, śpiew
- Jakub Fedak – wibrafon
- Łukasz Owczynnikow – kontrabas
- Krzysztof Baranowski – mandolina, gitara