forma aktywności:
integracja środowiska seniorów
koordynator:
Alina Simanowicz
wiek uczestników:
seniorzy
Klub Seniora jest to inicjatywa dla seniorów, którzy kochają się spotykać, wspólnie spędzać czas, taniec i piosenka to ich żywioł. Klub jest, jak sami mówią, ich drugą rodziną
Klub Seniora Jutrzenka jest jedną z najstarszych grup działających w Sokołowskim Ośrodku Kultury, powstał w 1985 roku, wówczas był miejscem gdzie seniorzy mogli się spotkać przy herbatce, poczytać prasę, pobyć ze sobą. Klub w szybkim tempie rozwijał się i już pod koniec lat 90 -tych liczył ok. 80 członków. Zmieniały się warunki działalności, również i oczekiwania seniorów. Dzisiaj do klubu należy ponad 160 osób. To przede wszystkim miłe spędzenie czasu w gronie życzliwych ludzi z piosenką i tańcem w tle. Popularne są także wyjazdy studyjne, krajoznawcze.
Jak żadna inna grupa wiekowa Seniorzy, uczestniczą bardzo aktywnie w życiu kulturalnym, korzystają w 100% z oferty jaką otrzymują. Stanowią stałą grupę odbiorców, coraz śmielej uczestniczą w działaniach wielopokoleniowych, nawet jazz pokochali i na koncertach możemy spotkać coraz liczniejszą grupę. Są kreatywni o czym świadczą trzy grupy artystyczne seniorów: zespół wokalny „Seniorynki” i „Sokołowscy Bardowie” oraz „Złote Lata”. Dwie pierwsze powstały z członków klubu seniora, tam narodziła się myśl utworzenia zespołów, które będą sokołowskich seniorów reprezentowały, później dołączył zespół „Złote Lata”.
koordynator:
Alina Simanowicz
Animator i organizator wielu wydarzeń artystycznych Sokołowskiego Ośrodka Kultury. Autorka edukacyjnych projektów kulturalnych. Uczestniczyła w powoływaniu i tworzeniu Sokołowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Koordynator działań edukacyjnych i współpracy z sokołowskimi Seniorami. Z wykształcenia pedagog, ukończyła wydział psychologii i pedagogiki Uniwersytetu Warszawskiego filii w Białymstoku.
Pracę w kulturze traktuje jako ciągłe nowe wyzwania i zadania, które realizowane z pasją dają zadowolenie oraz satysfakcję, ale też są bodźcem do poszukiwania ciekawych pomysłów i propozycji dla lokalnego środowiska, pamiętając o zasadzie pewnej symbiozy jaka powinna zachodzić pomiędzy organizatorem a odbiorcą.