W ramach festiwalu SokoLove Film zapraszamy na pokaz specjalny filmu “Kraj” oraz spotkanie z aktorką Lidią Sadową i reżyserem Filipem Hilleslandem. Spotkanie poprowadzi dziennikarz filmowy Ryszard Jaźwiński.
Wstęp wolny. Bezpłatne wejściówki dostępne w kasie kina.
“Kraj”
Jeśli kiedykolwiek pomstowałeś na pijanych kierowców, zirytował Cię urząd skarbowy albo nie mogłeś dojść do porozumienia z wrednym sąsiadem, ten film jest dla Ciebie!
„kRAJ” to film złożony z sześciu komediodramatów, które z przymrużeniem oka pokazują współczesną Polskę. Każdy z nich sprawdzi się jako oddzielna historia, razem stanowią spójną całość. Wszystkie bazują na z pozoru prozaicznych sytuacjach, które przybierają przewrotny obrót, doprowadzając bohaterów na skraj wytrzymałości.
Policjant drogówki (Krzysztof Stroiński) postanawia sięgnąć po zgoła radykalne metody, by uspokoić szarżujących kierowców; robotnik (Tomasz Włosok) w trakcie walki o prawa rodzicielskie niespodziewanie gubi swoje dziecko; szef rodzinnej firmy (Marian Dziędziel) oczekuje wyjątkowo nieprzyjemnej wizyty ze skarbówki; kuratorka z galerii sztuki współczesnej dowiaduje się, że na dyrektora instytucji mianowany został jej były kochanek; bezpłodne małżeństwo musi pozbyć się dzikiej lokatorki; sąsiedzi urządzają wojnę na fajerwerki, gdy na jaw wychodzą romanse ich żon…
Za realizację filmu odpowiadają założyciel i kanclerz Warszawskiej Szkoły Filmowej Maciej Ślesicki oraz absolwenci szkoły Veronica Andersson, Mateusz Motyka i Filip Hillesland. Dla widza przygotowali historię pełną nieoczekiwanych zwrotów akcji i czarnego humoru, która wywoła zdumienie i przerażenie, przeplatane salwami śmiechu.
Studenci Warszawskiej Szkoły Filmowej zaangażowali się w realizację projektu na wszystkich polach i etapach produkcji. Pod opieką doświadczonych koordynatorów Macieja Ślesickiego, Andrzeja Wolfa, Marka Brodzkiego i Zbigniewa Nicińskiego, razem z profesjonalistami z branży filmowej, stworzyli obraz będący głosem, który łączy pokolenia w debacie nad współczesną Polską.
Lidia Sadowa
Aktorka teatralna, filmowa i dubbingowa. Urodziła się i wychowała w Sokołowie Podlaskim. Jest absolwentką Wydziału Aktorskiego Akademii Teatralnej w Warszawie.
W teatrze zadebiutowała w 2007 roku w spektaklu “Berga Noira” Witolda Gombrowicza w reżyserii Pawła Haddada Reda. Od 2011 roku jest aktorką Teatru Polskiego w Warszawie, współpracowała także z innymi teatrami warszawskimi: Narodowym, Polonia czy OCH-teatr.
Na dużym ekranie zadebiutowała w 2010 r. u boku Bogusława Lindy w filmie Macieja Ślesickiego pt. “Trzy minuty. 21:37”. Znana jest też z seriali “Barwy szczęścia”, “Ranczo”, “Na Wspólnej” czy “Stulecie winnych”. Dużą popularność przyniosła Lidii rola Elsy z “Krainy lodu”, którą dubbingowała w polskiej wersji tej animacji. Głos Lidii możemy usłyszeć w ponad 100 produkcjach: filmach, animacjach, serialach oraz grach.
Filip Hillesland
Reżyser filmów i gier wideo. Studiował w Warszawskiej Szkole Filmowej oraz na Uniwersytecie SWPS. Twórca filmów krótkometrażowych takich jak „Tropical Island” i „Toast”, wyróżnionych na wielu polskich i międzynarodowych festiwalach w tym na Festiwalu Filmowym w Gdyni, a także Short Fest w Palm Springs. W 2021 wyreżyserował grę “Best Month Ever”. Członek Jury w kategorii „Film Krótkometrażowy” na festiwalu scenariuszowym Script Fiesta w latach 2017-2019.
Obecnie wykładowca na wydziale Reżyserii w Warszawskiej Szkole Filmowej.