XVI Jarmark Wielkanocny za nami!

Dekoracje wielkanocne, specjały kuchni regionalnej i rękodzieło ludowe to tylko niektóre z rzeczy, które można było kupić podczas XVI Jarmarku Wielkanocnego, który odbył się w niedzielę, 9 kwietnia w hali sportowej Zespołu Szkół Salezjańskich „Lux Sapientiae” w Sokołowie Podlaskim.

Pośród 53 wystawców biorących udział w tegorocznym Jarmarku tradycyjnie można było kupić wiele ekologicznych specjałów kuchni tradycyjnej, przygotowanych przez gospodynie z całego powiatu sokołowskiego i okolicznych powiatów: baby, placki drożdżowe, mazurki, keksy, paschę, ciasta, sękacze, baranki i zajączki z ciasta, pasztety i wędliny wielkanocne, chrzany, przetwory, nalewki, piwo kozicowe i miód pszczeli. Były również wyroby rękodzielnicze i hand made: pisanki wykonane różnymi metodami, palmy wielkanocny, ozdoby, dekoracje i stroiki świąteczne, kartki a także biżuteria hand made, ozdoby z filcu, serwetki, wyroby z wosku pszczelego i inne rękodzieło.

Podczas Jarmarku, do którego zgłosiło się 28 uczestników, rozstrzygnięto także XVI Powiatowy Konkurs Tradycyjnych Wypieków Wielkanocnych.

Komisja Konkursowa w składzie:

Maria Sudnik – Kierownik Mazowieckiego Oddziału Doradztwa Rolniczego w Siedlcach – Przewodnicząca Komisji,
Marianna Kobylińska – przedstawiciel Starostwa Powiatowego w Sokołowie Podlaskim,
Wanda Wierzchowska – Honorowy Prezes Sokołowskiego Towarzystwa Społeczno – Kulturalnego,
Roma Orłowska – przedstawiciel Sokołowskiego Towarzystwa Społeczno – Kulturalnego,
Beata Tomczuk – pasjonatka wypieków

po obejrzeniu stoisk biorących udział w konkursie i degustacji wypieków postanowiła przyznać następujące nagrody:

1. nagroda w wys. 250 zł. trafiła do Wandy Oksięciuk z Hołowienek,
2. nagroda w wysokości 200 zł. została przyznana Zofii Kalinowskiej z Tchórznicy Włościańskiej,
3. nagroda w wysokości 150 zł trafiła w ręce Marianny Kuźma.

Nagrody za udział  w wysokości 100 zł. otrzymali:

  1. Krystyna Jabłońska,
  2. Monika Mazurek,
  3. Katarzyna Zawadzka,
  4. Daria Zawadzka,
  5. Zespół Szkół Specjalnych im Jana Pawła II Sokołów Podlaski,
  6. Anna Rogaska,
  7. Izabela Rycembel,
  8. Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Sokołowie Podlaskim,
  9. Maria Byszewska,
  10. Zofia Badurka,
  11. Stowarzyszenie Rodziców i Przyjaciół Dzieci i Młodzieży „Ku Przyszłości”,
  12. Aniela Panaszkiewicz,
  13. Warsztaty Terapii Zajęciowej Caritas Diecezji Drohiczyńskiej,
  14. Bożena Cieślak,
  15. Ewelina Skóra,
  16. Cecylia Kur,
  17. Hanna Mikołajewska,
  18. Mirosława Komosa,
  19. Krystyna Wojewódzka,
  20. Iwona Dąbrowska-Olszewska,
  21. Małgorzata Dąbrowska-Gelbrecht,
  22. Zofia Todorska,
  23. Jolanta Wawryniuk,
  24. Janina Krasa,
  25. Jolanta Rosłan.

Organizatorzy: Sokołowski Ośrodek Kultury oraz Powiat Sokołowski we współpracy z Mazowieckim Oddziałem Doradztwa Rolniczego i Zespołem Szkół Salezjańskich „Lux Sapientiae” w Sokołowie Podlaskim.

Nagrody finansowe ufundował: Powiat Sokołowski oraz Sokołowski Ośrodek Kultury.

Nagrody rzeczowe ufundowali: Młyn „Bracia Górscy” z Repek, Sieć Sklepów TOPAZ, Sieć Sklepów GAMA, Szkółka Karlusin, Hurtownia „Poziomka”, Hurtownia Ogrodnicza AGROPEST.

RELACJA RADIOWA:

 

Paweł Kryszczuk

Related posts