„Sokołowska Kolęda” rozstrzygnięta

27 i 28 stycznia w Sokołowskim Ośrodku Kultury odbył się 5. Festiwal Kolęd i Pastorałek „Sokołowska Kolęda”. W przeglądzie udział wzięło 33 podmioty w czterech kategoriach.

Komisja w składzie: Urszula Chruściel – przewodnicząca komisji, Krystyna Kowalewska i Ks. Sylwester Pawlak SDB po wysłuchaniu prezentacji artystycznych wszystkich grup wiekowych:
– przedszkola,
– szkoły podstawowe klasy I-III,
– szkoły podstawowe klasy IV – VIII,
– szkoły średnie
– dorośli
postanowiła przyznać następujące nagrody w danych kategoriach:

Kategoria Przedszkola
miejsce I ex aequo:
– Szymon Ivanćik z Siedlec / opiekun Patrycja Ivanćik
– zespół „Słoneczka” z Miejskiego Przedszkola nr 2 w Sokołowie Podlaskim / opiekunowie: Beata Wyłuda, Anna Tomczuk, Michał Soszka
miejsce II: Miejskie Przedszkole nr 4 „Leśna Kraina” z Sokołowa Podlaskiego / opiekunowie: Monika Hilaruk, Grażyna Rydzewska, Żaneta Wojtczuk, Edyta Chodowiec, Magdalena Stańska, Joanna Kur, Michał Soszka
wyróżnienie: Klaudia Ciosek z Zespołu Szkół Specjalnych im. Jana Pawła II w Sokołowie Podlaskim / opiekunowie Dorota Prokopczuk i Marta Kosieradzka

Kategoria Szkoły Podstawowe klasy I-III
miejsce I: Agata Kowal / opiekunowie Alicja i Michał Ostromeccy
miejsce II: Studio Piosenki Grupa M1 / opiekunowie Alicja i Michał Ostromeccy
miejsce III ex aequo:
– Voci Bambini (gr. młodsza) z Sokołowskiego Ośrodka Kultury /
opiekun Bożena Kaczmarek

– Karolina Bajer ze Szkoły Podstawowej w Korytnicy / opiekun Marta Bajer

Kategoria Szkoły Podstawowe klasy IV-VIII
miejsce I: Chór Szkoły Muzycznej I stopnia im M. K. K. Ogińskiego w Sokołowie Podlaskim / opiekun Aneta Mroczek
miejsce II: Liwia Długosz – Voci Voci z Sokołowskiego Ośrodka Kultury / opiekun Bożena Kaczmarek
miejsce III: Zespół wokalno-instrumentalny ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Janusza Kusocińskiego z oddziałami dwujęzycznymi / opiekun Zbigniew Filiks

Kategoria Szkoły Średnie
miejsce I ex aequo:
– Voci Voci z Sokołowskiego Ośrodka Kultury / opiekun Bożena Kaczmarek
– duet Maja Szczepanik i Olga Jagiełło / opiekunowie Alicja i Michał Ostromeccy
miejsce II ex aequo:
– Karolina Chomka / opiekun Anna Osmakowicz
– Młodzież z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Sokołowie Podlaskim / opiekunowie ks. Błażej Samociuk i Michał Ostromecki
– „Szara-Band” z Zespołu Szkół nr 1 w Sokołowie Podlaskim / opiekun Bogusław Kwiatkowski

Kategoria Dorośli
miejsce I: Studio Piosenki Grupa M3 i M4 / opiekunowie Alicja i Michał Ostromeccy
wyróżnienie: Zespół ludowy „Węgrowianie” z Węgrowskiego Ośrodka Kultury

Gratulujemy i przypominamy, że spotykamy się w piątek 31 stycznia 2020 r. o godz. 11:00 w Galerii DOM na wręczeniu nagród i dyplomów dla wszystkich laureatów!

Paweł Kryszczuk

Related posts