III Międzynarodowy Turniej Tańców Polskich

Po trzech latach nieobecności w ogólnopolskim kalendarzu turniejów na mapie tańców polskich zagościł ponownie Sokołów Podlaski.

III Międzynarodowym Turnieju Tańców Polskich o Złote Pióro Księcia Michała Kleofasa Ogińskiego przy Honorowych Patronatach: Marszałek Senatu Marii Koc, Senatora Waldemara Kraski i Burmistrza Miasta Sokołów Podlaski Bogusława Karakuli oraz rekomendacji Komisji ds.Tańców Polskich PS CIOFF w Warszawie, odbył się 9 września w hali sportowej Zespołu Szkół nr 1 im. K.K. Baczyńskiego w Sokołowie Podlaskim.

W imprezie udział wzięły pary turniejowe z całej Polski, a także goście z zagranicy. W tegorocznym Turnieju gościliśmy pary z: ZPiT „Zamojszczyzna” z Zamościa, ZTL „Promyki” z Wieliszewa, ZPiT „Beskid” z Bielska Białej, Mielnickiego Klubu Tanecznego „Sosenka” z Mielnika, Kameralnej Pracowni Tańca Gminy Stawiguda, Klubu Tańców Polskich „Krajka” z Drohiczyna, ZPiT „Małe Podlasie” z Siemiatycz, Klub Tańców Polskich przy SP w Tołwinie, ZPiT „Sokołowianie” z Sokołowa Podlaskiego oraz ZPiT „Świtezianka” z Wilna.

W tym roku Turniej Tańców Polskich oceniała Komisja w składzie:

  • Jarosław Wojciechowski – sędzia ekspert,
  • Norbert Późniewski – sędzia ekspert
  • Krzysztof Szyszko – sędzia konsultant
  • Dariusz Skrzydlewski – sędzia konsultant
  • Ewa Miś – Krzemińska – sędzia
  • Marek Wieremiejko – sędzia naczelny skrutiner Komisji ds. Tańców Polskich.

Przed południem odbyły się eliminacje, ćwierćfinały i półfinały poszczególnych kategorii oraz konkurs o Puchar Wicemarszałek Senatu Marii Koc

O godz. 16:00 po uroczystym otwarciu konkursu finałowego przez Zastępcę Burmistrza Miasta Sokołów Podlaski Krzysztofa Dąbrowskiego odbyły się finały poszczególnych kategorii  oraz finał Pucharu Wicemarszałek Senatu Marii Koc i finał Pucharu Senatora Waldemara Kraski.

To był dzień emocjonujących zmagań najlepszych par prezentujących takie tańce jak: polka, krakowiak, kujawiak, mazur czy oberek.

Wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowania do tegorocznego Turnieju bardzo dziękujemy!

Dziękujemy Sponsorom: PGE Dystrybucja Oddział Warszawa, Parkiety Jabłoński, Hurtowni PAPIRUS: Jolanta Częścik i Andrzej Zielonka oraz Piekarni SMAK Jacek Molski.

Mamy nadzieję, że niezapomniane wrażenia z tegorocznego sokołowskiego Turnieju na trwałe zagościły w Państwa pamięci i spowodują chęć przyjazdu w następnym roku.

A oto zwycięzcy III Turnieju Tańców Polskich „O Złote Pióro Księcia Michała Kleofasa Ogińskiego”:

Kat. I C1
3 – Karol Swajda i Urszula Owczarska – ZPiT Małe Podlasie z Siemiatycz
2 – Cezary Cieślik i Emilia Piotrowska – ZPiT Małe Podlasie z Siemiatycz
1 – Zbigniew Kosiński i Marta Halliopa – Klub Tańców Polskich Krajka z Drohiczyna

Kat. I A+B
2 – Dominik Olszewski i Weronika Jakimczuk – Klub Tańców Polskich przy Szkole Podstawowej w Tołwinie
1 – Dawid Jankowski i Natalia Biegalewska – ZTL Promyki z Wieliszewa
1 – Adam Nitkiewicz i Helena Samsel – Kameralna Pracownia Tańca Gminy Stawiguda

Kat. II C2
3 – Franciszek Adamowicz i Oliwia Szewczuk – ZPiT Zamojszczyzna z Zamościa
2 – Szymon Wysocki i Wiktoria Miłkowska – ZPiT Małe Podlasie z Siemiatycz
1 – Maciej Tobiasz i Jagoda Rydelek – ZTL Promyki z Wieliszewa

Kat. II B2
3 – Mateusz Korniluk i Izabela Panasiuk – ZPiT Małe Podlasie z Siemiatycz
2 – Filip Rybczyk i Emilia Chrobok – ZPiT Beskid z Bielska Białej
1 – Dominik Tatarczuk i Magdalena Kłopotowska – ZPiT Małe Podlasie z Siemiatycz

Kat. II A2
3 – Paweł Komar i Martyna Gryciuk – ZPiT Male Podlasie z Siemiatycz
2 – Rafał Hildebrand i Zuzanna Droździel – ZPiT Zamojszczyzna z Zamościa
1 – Marcin Kańkowski i Zuzanna Szmyt – ZTL Promyki z Wieliszewa

Kat. III B3
3 – Filip Kadej i Kamila Kopytiuk – Mielnicki Klub Taneczny Sosenka z Mielnika
2 – Andrzej Sowiński i Oliwia Witkowska – ZPiT Zamojszczyzna z Zamościa
1 – Wiktor Jakóbczak i Agnieszka Kowalik – ZTL Promyki z Wieliszewa

Kat. III OPEN
3 – Bartosz Bisialski i Julia Szmyt – ZTL Promyki z Wieliszewa
2 – Wiktor Jakóbczak i Agnieszka Kowalik – ZTL Promyki z Wieliszewa
1 – Michał Romaniuk i Joanna Leszczyńska – ZPiT Male Podlasie z Siemiatycz

Kat. IV B4
3 – Jakub Maksymiak i Paulina Leoniec – ZPiT Sokołowianie z Sokołowa Podlaskiego
2 – Michał Niebrój i Natalia Ostrowska – ZPiT Beskid z Bielska Białej
1 – Wojciech Kolonko i Zofia Surowiak – ZPiT Beskid z Bielska Białej

Kat. IV OPEN
3 – Jakub Maksymiak i Paulina Leoniec – ZPiT Sokołowianie z Sokołowa Podlaskiego
2 – Michał Niebrój i Natalia Ostrowska – ZPiT Beskid z Bielska Białej
1 – Jakub Rembelski i Julia Kowalik – ZTL Promyki z Wieliszewa

PUCHAR WICEMARSZAŁEK SENATU RP MARII KOC:
3 – Michał Romaniuk i Joanna Leszczyńska – ZPiT Małe Podlasie z Siemiatycz
2 – Wiktor Jakóbczak i Agnieszka kowalik – ZTL Promyki z Wieliszewa
1 – Rafał Hildebrand i Zuzanna Droździel – ZPiT Zamojszczyzna z Wieliszewa

PUCHAR SENATORA RP WALDEMARA KRASKI:
3 – Jakub Maksymiak i Paulina Leoniec – ZPiT Sokołowianie z Sokołowa Podlaskiego
2 – Michał Niebrój i Natalia Ostrowska – ZPiT Beskid z Bielska Białej
1 – Jakub Rembelski i Julia Kowalik – ZTL Promyki z Wieliszewa

RELACJA RADIOWA:

 

Paweł Kryszczuk

Related posts