Dzień Podlasia

Decyzją marszałków trzech województw: podlaskiego, mazowieckiego i lubelskiego, w obecności Prezydenta RP, 10 dzień czerwca został ogłoszony Dniem Podlasia, na pamiątkę wizyty Jana Pawła II w Drohiczynie, historycznej stolicy naszego regionu.

Z tej okazji zapraszamy Was do wspólnego odkrycia piękna Ziemi Podlaskiej.

Szukałem Was. Lament po Pasterzu

Na pamiątkę wizyty Jana Pawła II w Drohiczynie, historycznej stolicy naszego regionu, Voci Cantati przygotowało utwór „Szukałem Was. Lament po Pasterzu”. Przed Wami premierowe wykonanie!

✔ Bożena Kaczmarek – wokal
✔ Łukasz Kraujutowicz – wokal
✔ Voci Cantati – chór
✔ Piotr Jankowski – fortepian
✔ Adam Tokarski – gitara basowa
✔ Mateusz Zalewski – perkusja

słowa – Ernest Bryll
muzyka – Jerzy Szymaniuk
kierownik Voci Cantati: Bożena Kaczmarek
miks i mastering audio: Adam Tokarski
montaż obrazu: Rafał Moczulski
produkcja: Sokołowski Ośrodek Kultury, Voci Cantati, Trochę Jazzu, czerwiec 2020 r.

Piękno Podlaskiej Ziemi – fotografia

Zdjęcia, które przedstawiamy, powstawały od 2017 r. podczas nadbużańskich plenerów malarsko-fotograficznych w Drohiczynie. Właśnie Drohiczyn – jedno z podlaskich miast o najbogatszej historii w Polsce – stał się miejscem inspirującym artystów Grupy Plastycznej „W Drodze” działającej w Sokołowskim Ośrodku Kultury, do twórczej pracy.

W plenerach brali udział; Piotr Daniluk, Adam Borowy, Piotr Marciniak, Aneta Kocak, Anna Wrzosek, Monika Pajka, Teresa Pieniak, Roman Domański, Andrzej Kublik, Michał Godlewski, Andrzej Radziszewski, Joanna Błońska. Do wspólnej pracy była zapraszana także Aleksandra Rykała z Siedlec.

Kurator plenerów Joanna Błońska

Pocztówka z Podlasia – konkurs fotograficzny

Konkurs skierowany jest to fotografów amatorów i ma na celu ukazanie piękna Ziemi Podlaskiej ze szczególnym uwzględnieniem południowo-zachodniej, nadbużańskiej części Podlasia.

📸 Główną nagrodą będzie publikacja nagrodzonych zdjęć w formie pocztówki, która będzie w sprzedaży w informacji turystyczno-kulturalnej w muzeum „Stacja Sokołów”.

Na Wasze zdjęcia czekamy do 30 czerwca.

Polka podlaska

Przedstawiamy fragment Polki podlaskiej w wykonaniu ZPiT „Sokołowianie”. Taniec pochodzi z widowiska folklorystycznego „Na Rocha”.

Piękno Podlaskiej Ziemi – malarstwo

Prezentujemy drugą część galerii prac powstałych podczas plenerów malarsko-fotograficznych w Drohiczynie.

Komentarze
Szymon Grochowski

Related posts