Dzień Flagi w Sokołowie Podlaskim

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej to święto państwowe, ustanowione przez Sejm w 2004 roku. Obchodzimy je w całym kraju 2 maja. Flaga jest – obok godła – naszym najwyższym symbolem narodowym. Symbolem wolnego i niepodległego państwa. Reprezentuje imię Polski poza jej granicami. Łączy Polaków w kraju i za granicą. Jest widocznym i wymownym znakiem naszych najcenniejszych wartości. Święto to czci polskie barwy narodowe, które towarzyszą nam od zarania dziejów naszego narodu i naszej państwowości.

2 maja mieszkańcy Sokołowa Podlaskiego świętowali dzień Flagi RP. Stumetrowa biało-czerwona flaga została przeniesiona przez sokołowian spod konkatedry na Plac Ks. Brzóski. Na nowo postawiony, najwyższy w mieście maszt wciągnięto narodową flagę. Po uroczystym wystąpieniu Burmistrza Bogusława Karakuli odbył się program artystyczny, w którym wystąpili: dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 3, które przygotowały specjalny taniec z naszymi barwami narodowymi pt. „Jesteśmy Polką i Polakiem”, grupa wokalna „Złote Lata” pod kierownictwem Gabrieli Pliszki-Kraski przy akompaniamencie Grzegorza Niewińskiego z dwoma pieśniami: „ Taki kraj” „ Polskie Kwiaty” oraz Chór Kameralny KOE pod batutą Anety Mroczek, z którym wspólnie odśpiewany został hymn narodowy a także utwór „Cześć polskiej ziemi cześć”

Zachęcamy do tego, aby w tym szczególnym Roku 100 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości nasze wspaniałe barwy towarzyszyły nam nieustannie.

Paweł Kryszczuk

Related posts