Sanktuarium Miłosierdzia Bożego
W ramach obchodów Dnia Papieskiego w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego odbędzie się Koncert chórów.
Z przyczyn niezależnych od Sokołowskiego Ośrodka Kultury Koncert chórów zostaje odwołany. Zaprosimy Państwa na to wydarzenie w innym terminie, o czym poinformujemy niebawem.
Wystąpią:
- Kameralny Chór Politechniki Warszawskiej | dyrygent Katarzyna Karbownik
- Chór Kameralny KOE | dyrygent Aneta Mroczek
Wstęp wolny.
Kameralny Chór Politechniki Warszawskiej
Młody zespół działający pod kierunkiem Katarzyny Karbownik przy Politechnice Warszawskiej. Zalążek zespołu powstał w marcu 2019, a w obecnym składzie działa od listopada 2019. Tworzą go studenci Politechniki Warszawskiej, którzy rozwijają swoją pasję muzyczną przez śpiew zespołowy.
W repertuarze chóru znajdują się zarówno dzieła sakralne, jak i nieco lżejsze utwory muzyki rozrywkowej czy filmowej. Ich debiutancki koncert zatytułowany “Bożonarodzeniowa lekcja historii muzyki” odbył się 19 stycznia 2020 w Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej. Chór brał również udział w większych przedsięwzięciach takich jak Koncerty Muzyki Filmowej z Polską Orkiestrą Radiową, wykonanie Kantaty “Totus Tuus- całym Twój” Jakuba Milewskiego czy Mszy Warszawskiej Jerzego Cembrzyńskiego.
Chór kameralny KOE
KOE powstał w lutym 2016 r. W ciągu pierwszych pięciu lat istnienia wystąpił ponad stukrotnie, biorąc udział w różnorodnych wydarzeniach kulturalnych. Poprzez swą intensywną i bogatą działalność Chór promuje Miasto Sokołów Podlaski, zdobywając czołowe nagrody na festiwalach ogólnopolskich, jak i międzynarodowych.
Zespół skupia ludzi w różnym wieku – młodzież licealną, studentów oraz osoby dorosłe wielu zawodów, których łączy zamiłowanie do muzyki. Na uznanie zasługuje fakt, że z grupy amatorów udało się uczynić chórzystów o profesjonalnym brzmieniu, nastawionych nie tylko na dalszy rozwój osobisty i doskonalenie swojego warsztatu wokalnego, ale przede wszystkim ludzi pragnących godnie reprezentować Sokołów Podlaski, chcących podtrzymywać i upowszechniać tradycję muzyki chóralnej oraz poszerzać dziedzictwo kultury.
Jako czterogłosowy, kameralny chór mieszany KOE wykonuje a cappella dzieła wokalne należące zarówno do kanonu chóralistyki jak i dzieła współczesne, a także utwory muzyki rozrywkowej.