Event Information:

 • śr
  19
  Lut
  2020

  DKF: Prawda (przedpremiera)

  19:00Kino "Sokół"

  Dyskusyjny Klub Filmowy  Zbyszek zaprasza na przedpremierowy seans pierwszego niejapońskojęzycznego filmu Hirokazu Koreedy, twórcy nagrodzonych Złotą Palmą „Złodziejaszków”. Do filmu wprowadzi widzów Diana Dąbrowska, krytyk i komentator filmowy.

  O filmie: Fabienne (Catherine Deneuve) to wielka gwiazda kina i królowa męskich serc. Wkrótce po tym, jak aktorka publikuje swoje intymne wspomnienia, jej córka Lumir (Juliette Binoche) przybywa z Nowego Jorku do Paryża z mężem (Ethan Hawke) i dzieckiem. Ponowne spotkanie matki i córki szybko zmienia się w zaciętą konfrontację. W jej trakcie miłość zderzy się z dawnymi urazami, a tajona przez lata prawda w końcu ujrzy światło dzienne.

  „Niech Was nie zwiodą nowe dekoracje. Choć w „The Truth” Hirokazu Koreeda zamienił Tokio na Paryż, a obiektyw kamery skierował na wolną od trosk materialnych burżuazję, jego przepis na kino pozostał taki sam. Japończyk wciąż jest czujnym, a przy tym niezwykle czułym portrecistą skomplikowanych rodzinnych więzi. Nawet, gdy zdarza mu się rozdrapywać niezabliźnione rany na sercach bohaterów, nigdy nie zapomina założyć na nie kojącego opatrunku. Idąc na jego film, nie musicie się obawiać, że wyjdziecie z seansu z popsutym humorem. ” / Łukasz Muszyński, filmweb.pl

  Diana Dąbrowska jest filmoznawczynią, animatorką kultury, absolwentką studiów kulturoznawczych na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Łódzkiego. Jej teksty i wywiady ukazały się m.in. w tomach zbiorowych (np. Europejskie kino gatunków, red. Piotr Kletowski, Wyd. Uniwersytetu Jagiellońskiego 2016), Studiach filmoznawczych czy na wirtualnych łamach Filmwebu.

  Stała współpracowniczka miesięcznika KINO i Kultury Liberalnej. Od 2019 dyrektor artystyczna Festiwalu Filmowego Hommage a Kieślowski w Sokołowsku. W 2019 nominowana do nagrody PISF-u w kategorii Krytyka Filmowa.

  Bilety w cenie 12 zł dostępne w kasie Kina Sokół oraz online. Karnety (3 filmy) w cenie 27 zł dostępne w kasie kina.

  DKF Zbyszek działa w Sokołowskim Ośrodku Kultury i jest członkiem Polskiej Federacji DKF, a jego działalność współfinansuje Polski Instytut Sztuki Filmowej w ramach programu wspierania klubów filmowych.