Event Information:

 • nie
  19
  Sty
  2020

  Koncert Karnawałowy

  18:00sala widowiskowa SOK

  Sokołowski Ośrodek Kultury zaprasza na uroczysty Koncert Karnawałowy w wykonaniu orkiestry Liw Concert Band, Chóru Kameralnego KOE oraz solistów. Muzycy wykonają bardzo ciekawe aranżacje utworów polskich kompozytorów, pojawią się również znane pozycje muzyki filmowej oraz rozrywkowej.

  Bilet w cenie 20 zł dostępne będą od 7 stycznia w punkcie informacji SOK (poniedziałek-piątek, godz. 11:00-18:00).

  Wykonawcy:
  Liw Concert Band
  - dyr Piotr Szczepanik

  Chór Kameralny KOE - dyr Aneta Mroczek
  Soliści: Nela Zawadzka – vocal, Maja Szczepanik – vocal, Marcel Wójcik – vocal, Mateusz Żurawski – obój, Kami Skorupski - saksofon

  Liw Concert Band zespół o wielkich tradycjach muzycznych. Tworzą go łodzi i ambitni muzycy z miejscowości Liw i nie tylko. Orkiestra odnosi wiele sukcesów na różnego rodzaju festiwalach i przeglądach oraz występuje z uznanymi artystami. Ciągle rozwija się, przełamuje stereotypy, a jej największym priorytetem jest kształcenie dzieci i młodzieży. 
  Początki liwskiej orkiestry sięgają roku 1908, jej założycielem był ksiądz Karol Leszczyński, ówczesny wikariusz  liwskiej parafii, który z własnych funduszy wyposażył w instrumenty muzyczne zespół liczący 24 członków. Pierwszy publiczny występ odnotowano w sierpniu 1910 roku. Zespół istniał nieprzerwanie do 1935 aż do śmierci księdza. Orkiestra była reaktywowana kilkakrotnie:
  > w latach 1948-1950 z inicjatywy ówczesnego proboszcza ks. Franciszka Próchniewicza
  > w latach 1986-1997 z inicjatywy proboszcza ks. Eugeniusza Syczewskiego
  > 2003 r. - do chwili obecnej
  W roku 2007 z inicjatywy ówczesnego prezesa Alfreda Rowickiego  postanowiono zatrudnić młodego muzyka, – pianistę, absolwenta Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie – Piotra  Szczepanika.. Na przestrzeni kilkunastu dziesięciu lat można zaobserwować bardzo intensywny rozwój orkiestry oparty na bogatym i ambitnym repertuarze. Orkiestra odniosła wiele sukcesów, zdobyła wiele nagród i wyróżnień. Zespół ciągle się rozwija stawiając głownie na edukacje dzieci i młodzieży.  Obecny skład Orkiestry tworzy młodzież oraz dorośli - będący jeszcze dziećmi grającymi w poprzedniej – dawnej Orkiestrze Parafialnej.

  Chór Kameralny KOE działa w Sokołowskim Ośrodku Kultury od 2016 r. Założycielem i dyrygentem jest Aneta Mroczek. Instruktorem emisji głosu, który udziela cennych wskazówek chórzystom jest Anna Mitura. 
  Już po roku działalności chór zdobył I miejsce w Międzynarodowym Konkursie Chóralnym „Carmen Fidei” w Łomży, a w 2018 roku Złoty Dyplom oraz nagrodę dla najlepszego dyrygenta na Ogólnopolskim Festiwalu Muzyki Chóralnej im. Mikołaja Zieleńskiego w Łowiczu.