Event Information:

 • nie
  10
  Lis
  2019

  Widowisko „Polonia Restituta”

  17:00sala widowiskowa SOK

  W ramach obchodów Narodowego Święta Niepodległości zapraszamy na widowisko „Polonia Restituta” w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca "Wisła" i aktorów Teatru Dramatycznego im. J. Szaniawskiego w Płocku. Bezpłatne miejscówki dostępne w punkcie informacji SOK.

  Widowisko zostało stworzone dla upamiętnienia 100-lecia odzyskania niepodległości. Myślą przewodnią i treścią widowiska jest pokazanie zjawisk, ludzi i wydarzeń, które zadecydowały o tym, że naród polski przetrwał 123-letnią niewolę. 

  Widowisko jest tak pomyślane żeby stanowiło wartość edukacyjną i artystyczną, Narrator wspomina polską historię poczynając od Insurekcji kościuszkowskiej, aż do 11 listopada roku 1918. „Polonia Restituta” wykorzystuje poezję Adama Mickiewicza, muzykę Fryderyka Chopina, Stanisława Moniuszki, oryginalne teksty Marszałka Józefa Piłsudskiego oraz pieśni i piosenki związane z konkretnymi wydarzeniami. Ważną cechą jest częsta zmiana tempa, kostiumów i sposobu narracji. Wykonawcy to zarówno zawodowi aktorzy, dzieci, jak i młodzież.

  Wykonawcy:
  - Marek Walczak w roli Marszałka Piłsudskiego
  - aktorzy Teatru Dramatycznego im. J. Szaniawskiego w Płocku w rolach narratora i poety
  - Zespół Pieśni i Tańca „Wisła” Płockiego Ośrodka Kultury i Sztuki