Event Information:

 • sob
  09
  Lis
  2019

  41. Zaduszki Jazzowe

  19:00Sokołowski Ośrodek Kultury

  Zapraszamy na 41. edycję Zaduszek Jazzowych. Już dzisiaj zachęcamy wszystkich do zarezerwowania czasu 9 listopada (sobota) i wzięcie udziału w największej jazzowej imprezie w regionie! 

  Na naszej zaduszkowej scenie usłyszymy:
  > Włodzimierz Nahorny Trio
  > Wojciech Myrczek & Paweł Tomaszewski Band z  jazzowymi interpretacjami piosenek Andrzeja Zauchy
  > Zaduszkowy projekt Jazz z Wami poświęcony polskim artystom - Januszowi Muniakowi, Krzysztofowi Komedzie Trzcińskiemu, Andrzejowi Trzaskowskiemu, Jarosławowi Śmietanie. W projekcie wezmą udział muzycy: Kuba Płużek, Barek Prucnal, Jakub Mizeracki, Zbyszek Szwajdych, Arek Skolik, Piotr Południak, Grzegorz Dowgiałło, Bartek Noszka.

  Bilety w cenie 90 zł już w sprzedaży w punkcie informacji SOK.

  -

  Włodzimierz Nahormy Trio to najdłużej istniejące trio w historii polskiego jazzu – w tym samym składzie od 1993 roku. Jest ono bazą wszystkich projektów Nahornego: "Śpiewnik Nahornego", "Kolędy na cały rok", "Piosenki lwowskie" i Nahorny Sextet "Chopin Genius Loci". Trio występuje w składzie:
  - Włodzimierz Nahorny / piano
  - Mariusz Bogdanowicz / bas
  - Piotr Biskupski / perkusja

  Włodzimierz Nahorny to postać nie mająca sobie równej na polskiej scenie jazzowej. Pianista, saksofonista, flecista, kompozytor i aranżer muzyki jazzowej, rozrywkowej, teatralnej i filmowej.

  Muzyka Tria to wspaniałe, niepowtarzalne kompozycje leadera. Charakter muzyki, pomimo, że utrzymany w kanonie klasycznego tria jazzowego, nosi romantyczne i słowiańskie piętno. Jest to przekrój twórczości leadera. Znajdują się tu utwory pisane specjalnie na trio oraz instrumentalne wersje przebojów Włodzimierza Nahornego: "Księżyc nad Kościeliskiem", "Czas rozpalić piec" czy słynny, uznany za najpiękniejszy polski temat "Jej Portret".