Event Information:

 • sob
  09
  Lis
  2019

  41. Zaduszki Jazzowe

  19:00Sokołowski Ośrodek Kultury

  Zapraszamy na 41. edycję Zaduszek Jazzowych. Już dzisiaj zachęcamy wszystkich do zarezerwowania czasu 9 listopada (sobota) i wzięcie udziału w największej jazzowej imprezie w regionie! 

  Na naszej zaduszkowej scenie usłyszymy:
  > Włodzimierz Nahorny Trio z programem Ballad Book – Okruchy dzieciństwa  
  > Wojciech Myrczek & Paweł Tomaszewski Band z  jazzowymi interpretacjami piosenek Andrzeja Zauchy
  > Zaduszkowy projekt Jazz z Wami poświęcony wybitnym polskim jazzmanom 

  Bilety w cenie 90 zł już w sprzedaży w punkcie informacji SOK.

  -

  Włodzimierz Nahormy Trio to najdłużej istniejące trio w historii polskiego jazzu – w tym samym składzie od 1993 roku. Jest ono bazą wszystkich projektów Nahornego: "Śpiewnik Nahornego", "Kolędy na cały rok", "Piosenki lwowskie" i Nahorny Sextet "Chopin Genius Loci". Trio występuje w składzie:
  - Włodzimierz Nahorny / piano
  - Mariusz Bogdanowicz / bas
  - Piotr Biskupski / perkusja

  Włodzimierz Nahorny to postać nie mająca sobie równej na polskiej scenie jazzowej. Pianista, saksofonista, flecista, kompozytor i aranżer muzyki jazzowej, rozrywkowej, teatralnej i filmowej.

  Muzyka Tria to wspaniałe, niepowtarzalne kompozycje leadera. Charakter muzyki, pomimo, że utrzymany w kanonie klasycznego tria jazzowego, nosi romantyczne i słowiańskie piętno. Jest to przekrój twórczości leadera. Znajdują się tu utwory pisane specjalnie na trio oraz instrumentalne wersje przebojów Włodzimierza Nahornego: "Księżyc nad Kościeliskiem", "Czas rozpalić piec" czy słynny, uznany za najpiękniejszy polski temat "Jej Portret".

   

  Ballad Book - Okruchy dzieciństwa to kolejna odsłona twórczości Włodzimierza Nahornego - ikony i legendy polskiego jazzu, mistrza liryki, która w balladach właśnie znajduje swe najpiękniejsze wcielenie. Okruchy dzieciństwa to sentymentalna podróż do Kwidzyna - miasta, gdzie Mistrz spędził swe młode lata. Jest to płyta inna niż poprzednie, nagrane w trio. Stonowana stylistycznie. Twórczą odpowiedź na współcześnie otaczający nas krzyk, zgiełk i pośpiech. To muzyka pełna oddechu, spokoju, zadumy i refleksji.

   

  Myrczek & Tomaszewski Band
  ZAUCHA to widowisko muzyczne kultywujące pamięć o Andrzeju Zausze, jednym z najwybitniejszych artystów polskiej estrady. Projekt współtworzą wokalista Wojciech Myrczek i pianista Paweł Tomaszewski wraz z jedenastoosobowym zespołem. Wykonają oni najciekawsze przeboje Zauchy z różnych lat jego działalności, wszystkie w nowych aranżacjach. Utwory zostały opracowane na duży skład instrumentalny, aby jak najwierniej oddać ich różnorodność stylistyczną. Oprócz samego dostarczenia rozrywki słuchaczom, celem twórców projektu jest również zaprezentowanie jak wszechstronnym i kreatywnym muzykiem był Andrzej Zaucha. W programie m.in. Byłaś serca biciem, Bądź moim natchnieniem, C’est La Vie, Jak na lotni, Wymyśliłem Ciebie, W złotych kroplach deszczu, Tańcząc w powietrzu, Piosenka na przebudzenie, Nas nie rozdzieli.

  Zespół wystąpi w składzie:
  Wojciech Myrczek - wokal
  Paweł Tomaszewski - fortepian / instr. klawiszowe
  Przemysław Hanaj - gitara elektryczna / akustyczna
  Tomasz Kańtoch - gitara basowa
  Grzegorz Kańtoch - perkusja
  Sławomir Berny - instrumenty perkusyjne
  Sebastian Sołdrzyński - trąbka / fluegelhron
  Marek Podkowa - saksofon tenorowy / sopranowy
  Szymon Białorucki - puzon
  Ewa Gil - skrzypce
  Agata Zamirska - skrzypce
  Katarzyna Dubaniowska - altówka
  Zuzanna Makles - wiolonczela

  -

  Zaduszkowy projekt Jazz z Wami można było usłyszeć w radiowej Trójce w 2018 roku w studio im. Agnieszki Osieckiej przy ul. Myśliwieckiej.
  Projekt jest poświęcony nieżyjącym polskim muzykom jazzowym. Podczas koncertu będzie można usłyszeć kompozycje wybitnych polskich jazzmanów: Andrzeja Trzaskowskiego, Tomasza Stańki, Janusza Muniaka, Jarosława Śmietany i Krzysztofa Komedy Trzcińskiego.
  Wystąpią:
  - Kuba Płużek / fortepian
  - Arek Skolik / perkusja
  - Piotr Południak / kontrabas
  - Bartek Prucnal / saksofon
  - Bartek Noszka / saksofon
  - Zbyszek Szwajdych / trąbka
  - Gabriel Niedziela / gitara
  - Grzegorz Dowgiałło / wokal