Event Information:

 • śr
  12
  Cze
  2019

  RB Dixie Five / koncert jazzu tradycyjnego

  18:00sala widowiskowa SOK

  Zapraszamy na koncert jazzu tradycyjnego z programem w stylu nowoorleańskim w wykonaniu RB Dixie Five.

  Bilety w cenie 20 zł dostępne od 20 maja w punkcie informacji SOK.

  Program cyklu Swing Club na Mazowszu jest zróżnicowany stylistycznie - od jazzu tradycyjnego, poprzez swing do bardziej współczesnych form jazzowych. Sokołowski Ośrodek Kultury należy do grona stałych partnerów Mazowieckiego Instytutu Kultury w realizacji Swing Clubu na Mazowszu. W 2019 roku w ramach cyklu planowane są w Sokołowie Podlaskim 3 koncerty.

  W 2019 roku Mazowiecki Instytut Kultury prezentuje czwartą już edycję cyklu Swing Club na Mazowszu. Podobnie jak poprzednie, nawiązuje ona bezpośrednio do realizowanego w Warszawie już siódmy rok cyklu spotkań muzycznych - Swing Club, w ramach którego odbyło się już ponad 80 koncertów i wystąpiło ponad 400 wykonawców.

  RB DIXIE FIVE założony został w 2014 roku przez jego leadera, multiinstrumentalistę - Romana Bartnickiego. Zespół wykonuje muzykę w stylu nowoorleańskim, tzn. w typowym dla Nowego Orleanu i jego ulicznych parad w składzie instrumentalnym:
  - Roman Bartnicki – suzafon,
  - Robert Szczerba - puzon,
  - Janusz Witko - klarnet,
  - Dominik Mietła - trąbka,
  - Roman Zydroń - banjo.

  Na repertuar zespołu duży wpływ wywarła muzyka wykonywana przez osoby, których kariery muzyczne miały początki w Nowym Orleanie, a mianowicie: Louisa Armstronga, Kida Ory, Joe „King” Olivera.
  Choć zespół jest młody, to grają w nim doświadczeni muzycy, absolwenci klasycznych szkół muzycznych i wydziałów jazzu tych uczelni. Dużą popularnością cieszą się w ich wykonaniu parady uliczne przeprowadzane na wzór parad Nowego Orleanu (dwukrotny pobyt leadera w Nowym Orleanie). Zespół jest laureatem Międzynarodowego Festiwalu Jazzu Tradycyjnego w Iławie - Old Jazz Meeting – Złota Tarka 2015.

  Organizator: Mazowiecki Instytut Kultury
  Współorganizator: Sokołowski Ośrodek Kultury
  Współfinansujący: STOART