Event Information:

 • śr
  23
  Sty
  2019

  Finał konkursu plastycznego

  11:00Galeria DOM

  Dobiegł końca Konkurs plastyczny „Cicha Noc, Święta Noc…”, organizowany przez Sokołowski Ośrodek Kultury. Konkurs spotkał się z dużym zainteresowaniem, poziom nadesłanych prac był bardzo wysoki i wyrównany. Na konkurs wpłynęło 240 prac z Sokołowa Podlaskiego oraz z Powiatu sokołowskiego.

  Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom i życzymy wielu sukcesów na artystycznym polu! Opiekunom i rodzicom dziękujemy za zaangażowanie w rozwój młodych talentów.

  Wszystkich uczestników konkursu plastycznego "Cicha noc, święta noc" zapraszamy do Galerii "Dom" na podsumowanie, uroczyste wręczenie nagród oraz otwarcie wystawy pokonkursowej.

  Zobacz listę osób nagrodzonych

  Wystawę nagrodzonych i wyróżnionych prac oglądać będzie można w Galerii DOM do 31 stycznia  2019 r.

  Kolędowanie to jedna z piękniejszych polskich tradycji, która ubarwia i wzbogaca przeżywanie tajemnicy Świąt Bożego Narodzenia. Ideą Konkursu "Cicha noc, święta noc" jest zmierzenie się z próbą przeniesienia treści i znaczenia Bożenarodzeniowej Kolędy lub jej fragmentu, na język sztuk plastycznych. Jak przekształcić muzykę i słowa w barwy, formy, symbole? Jak w twórczy sposób odzwierciedlić treść i symbolikę Świąt Bożego Narodzenia ukrytą w wersach kolęd…?