Event Information:

 • pt
  13
  Lip
  2018

  Lato z SOKiem: Kino sferyczne

  10:00 i 11:00

  Kino sferyczne to filmy edukacyjne 3D pod kątem 360°. Naukowcy udowodnili, że wypukły obraz, podobnie jak jasne kolory, ma pozytywny wpływ na ludzki centralny układ nerwowy. Filmy  kina sferycznego wciągają widzów do świata nauki i mają wiele przydatnych informacji edukacyjnych, które są o wiele lepiej przyswajane niż podczas oglądania zwykłego filmu w telewizji lub kinie.

  Dzieci znacznie lepiej rozumieją oraz zapamiętują wiedzę, przekazywaną im poprzez atrakcyjne widoki, niesamowite efekty dźwiękowe i przekonujące głosy lektorów. W trakcie seansu mali widzowie oglądają trójwymiarową przestrzeń, która zmienia u odbiorcy wizualne i fonetyczne odczucia. Kosmos, spadające gwiazdy, głębia oceanu, a do tego obracający się obraz, tworzą realistyczne widowisko.

  Koszt seansu 45 min – 10 zł

  godz. 10:00 / dzieci 5-7 lat / "Tajemnice drzew": Każdy z nas wie, że drzewa są niezbędne by chronić różnorodność biologiczną oraz podtrzymywać życie na planecie, jednak DLACZEGO tak jest? Co wiemy o fotosyntezie, zmianach tlenu i strukturze drzew od korzeni do liści? Jak drzewa otrzymują energię słoneczną? Dlaczego rosną? W jaki sposób, wbrew grawitacji, woda przedostaje się od korzeni do liści na wierzchołkach drzew? Na te oraz inne pytania odpowiedzą bohaterowie filmu: dociekliwa i miła biedronka Dolores oraz wyjątkowy świetlik Mike. Razem z nimi widzowie wyruszą w podróż do cudownego świata przyrody, by odkryć największe tajemnice drzew!

  -

  godz. 11:00 / dzieci 8-12 lat /"Narodziny życia": Pochodzenie życia kojarzy się z bardzo ważnymi zagadnieniami nauk przyrodniczych. Jak dotąd nikt dokładnie nie wie jak ono powstało, a nasz film pomoże zanurzyć się w poszukiwaniach tej odpowiedzi. Przedstawia on cykl formowania gwiazd, galaktyk oraz układu słonecznego w porządku chronologicznym. Podczas seansu usłyszycie Państwo o wielkiej klęsce, która spowodowała zaniknięcie wielu gatunków oraz poszukiwanie życia prymitywnego.

  Film sferyczny ,,Narodziny życia‘‘ jest prawdziwą, inspirującą podróżą w czasie, bo właśnie przeszłości zawdzięczamy to, że nauka robi swój największy krok właśnie TERAZ.