Event Information:

 • nie
  25
  Lut
  2018

  Smykofonia powraca

  15:00Galeria DOM

  Smykofonia to sezon koncertowy dla melomaluszków, rodziców, dziadków, wujków i cioć pod hasłem Na muzykę nigdy nie jest za wcześnie!

  Wiedza o wczesnym rozwoju zdolności muzycznych dzieci, idea rodzinnego uczestnictwa w wydarzeniach kulturalnych oraz idee związane z terminem audience development (rozwój publiczności) są motorem działania dla nas i wielu renomowanych instytucji w Europie i Ameryce Płn., które organizują stałe cykle koncertowe dla najmłodszych. Bezpośrednią inspiracją Smykofonii jest cykl Chamber Tots (Kameralne Maluchy), organizowany przez słynną Wigmore Hall w Londynie.

  Program Smykofonii budujemy w oparciu o doświadczenia fundacji Muzyka jest dla wszystkich, współpracujących animatorów, pedagogów, ekspertów oraz wybitnych artystów. Kształt koncertów Smykofonii wynika z potrzeb i możliwości percepcyjnych małych dzieci. Utwory są raczej krótkie i zróżnicowane, mają przejrzystą fakturę. Czas trwania koncertu to około 40-45 minut. Wykonawcy nawiązują bliski kontakt z publicznością. Interakcji sprzyja brak dystansu i tradycyjnego podziału na scenę i widownię. Scenografia sali również odgrywa rolę (kolorowe wykładziny i poduchy).

  Zapraszamy do Galerii "Dom" na pierwszy w nowym roku koncert z cyklu Smykofonia na Mazowszu. Lutowy koncert nosi tytuł "Zimowy kwadracik".

  Hu Hu Ha... Zima nie jest taka zła.
  Tym razem muzyka przeniesie nas do krainy wirujących płatków śniegu i pachnącej choinki. Odwiedzimy grotę Króla Gór. Zatańczą łyżwiarze i cukrowa wróżka. Dowiemy się, który z instrumentów jest mistrzem w naśladowaniu wichury śnieżnej, a który umie udawać ślizgawkę?

  WYKONAWCY:
  Aneta Łukaszewicz – mezzosopran / prowadzenie
  Katarzyna Bojaryn – instrumenty perkusyjne
  Piotr Wawreniuk – puzon
  Mirosław Feldgebel – fortepian

  Bilety rodzinne w cenie 10 zł do nabycia przed koncertem.