Event Information:

 • śr
  18
  Paź
  2017

  Koncert piosenek Starszych Panów

  Zapraszamy na kolejną ucztę muzyczną. Voci Cantati pod kierownictwem Bożeny Kaczmarek i Damiana Suchożebrskiego, wspólnie z zespołem Trochę Jazzu, powracają specjalnie dla Państwa z piosenkami Kabaretu Starszych Panów.

  Koncert pt. "Kto tam, czy to pan?' odbędzie się 18 października (środa) o godz. 18:00. Bilety w cenie 20 zł do nabycia w punkcie informacji SOK.

  Ponad pół wieku temu Jeremi Przybora i Jerzy Wasowski, dżentelmeni wielu talentów, zaczęli zachwycać publiczność lirycznymi piosenkami z finezyjnym poczuciem humoru. Tak powstał „Kabaret Starszych Panów”.

  Bawili i śmieszyli, ale też łagodzili obyczaje, stanowili odtrutkę na szarość i bylejakość ówczesnej rzeczywistości. "Tworząc kabaret, nie mieliśmy pojęcia, jaki on będzie" - napisał Przybora w "Memuarach". "Zasadniczo przyświecała mi idea zabawienia siebie i odbiorców przez oderwanie się (...) od panoszącego się wokół nas prostactwa. Ale nie miała być to kampania przeciw czemukolwiek." Wasowski narodziny Kabaretu wspominał krótko: "Wymyślił go Przybora. On w ogóle wszystko wymyśla. Ja tylko wyrażam swoje wątpliwości. Mniejsze lub większe".

  Piosenki zacnego Duetu śpiewała plejada polskich gwiazd, m.in. Irena Kwiatkowska, Barbara Krafftówna, Kalina Jędrusik, Aleksandra Śląska, Krystyna Sienkiewicz, Zofia Kucówna, Wiesław Gołas, Mieczysław Czechowicz, Wiesław Michnikowski, Edward Dziewoński, Tadeusz Olsza, Czesław Roszkowski, Bohdan Łazuka, Jarema Stępowski, Zdzisław Leśniak i Bronisław Pawlik.

  Mnogość repertuaru panów Wasowskiego i Przybory, wysoki kunszt kompozytorski i tekściarski, to źródło niekończących się odkryć i nowych interpretacji. Obok utworów znanych, jak: „Herbatka”, „Rodzina”, „Kuplety Starszych Panów”, usłyszycie Państwo „Zmierzch”, „No co ja ci zrobiłem”, „We dwoje” oraz wiele innych.