Sokołowski Ośrodek Kultury
będzie:
20. Nadbużańskie Spotkania Folklorystyczne
4 września 2023 - 10 września 2023
Sokołowski Ośrodek Kultury
będzie:
20. Nadbużańskie Spotkania Folklorystyczne
4 września 2023 - 10 września 2023
Sokołowski Ośrodek Kultury
będzie:
20. Nadbużańskie Spotkania Folklorystyczne
4 września 2023 - 10 września 2023
Sokołowski Ośrodek Kultury
będzie:
20. Nadbużańskie Spotkania Folklorystyczne
4 września 2023 - 10 września 2023
Sokołowski Ośrodek Kultury

Zapraszamy na jubileuszową, 20. edycję Nadbużańskich Spotkań Folklorystycznych, które odbędą się w terminie 4-10 września br.

Na siedem wrześniowych dni do naszego miasta zawitają zespoły folklorystyczne z różnych zakątków świata: Meksyku, Łotwy oraz reprezentacja Polski.

Na scenie Sokołowskiego Ośrodka Kultury oraz w sokołowskich szkołach odbędą się prezentacje festiwalowych zespołów, wśród których będzie również nasz ZPiT “Sokołowianie”.

Nadbużańskie Spotkania Folklorystyczne to nie tylko barwne występy prezentujące kulturę ludową i folklor, ale także rozmaite wydarzenia towarzyszące. Dla mieszkańców miasta oraz regionu przygotowaliśmy warsztaty taneczne, podczas których nauczą się tańca i zabaw z w/w krajów. Przewidywany jest również czas na wspólną integrację.

program:

  • 5 września godz. 18:00 | koncert inauguracyjny: wystąpią zespoły z Meksyku, Łotwy i Polski | miejsce: sala widowiskowa SOK
  • 9 września godz. 16:00 | koncert galowy: wystąpią uczestnicy NSF oraz Zespół “Mazowsze” | miejsce: Stara Cukrownia
  • 5-6 września | warsztaty i prezentacje artystyczne w sokołowskich szkołach

bilety:

bezpłatne wejściówki na koncert inauguracyjny dostępne od 29 sierpnia w punkcie informacji SOK.

Grupo Mexico Folklorico | Meksyk

Tancerze przylecą do nas z miasta Tultepec i zaprezentują tańce, śpiewy i muzykę charakterystyczne dla meksykańskich stanów Puebla, Nayarit, Veracruz, Talisco i Michoacan. Ich występ będzie przeglądem bogatej i barwnej kultury meksykańskiej.

Folklorystyczny “Upīte” | Łotwa

Początki zespołu sięgają 1980 roku. W repertuarze mają tradycyjne pieśni i tańce z Północnej Łatgalii – regionu Łotwy. Prezentują tradycyjne stroje narodowe, w tym tzw. abreńskie. Tancerzom przygrywa kapela. Zarówno tańce jak i muzyka są tradycyjne – bez współczesnych aranżacji. Poprzez łatgalskie tańce próbują oddać wrażenie, jak ludzie radowali się i bawili setki lat temu w łotweskim regionie Łatgalii. Zespół reprezentuje wioskę Upite, która wpisana na listę narodową listę kulturalnego dziedzictwa Łotwy.

Zespół Tańca Ludowego Perła Warmii | Polska

Zespół Tańca Ludowego Perła Warmii powstał w 2008 r. w Lidzbarku Warmińskim, założyła go dyrektor Lidzbarskiego Domu Kultury Jolanta Adamczyk wspólnie z choreografem – Jakubem Naczmańskim i w tym składzie zespół prowadzony był do 2016 roku. Od 2016 roku zespołem kieruje obecny dyrektor Lidzbarskiego Domu Kultury – Paweł Sadowski, a głównym instruktorem jest Anna Sadowska.

W swoim repertuarze Perła Warmii posiada widowiska obrzędowe oraz tańce z różnych regionów Polski min. z regionu Warmii, Spisza, Kaszub, Kurpii, Biłgoraja, Opoczna, Kujaw, Śląska, Górali Żywieckich, Krakowiaków Wschodnich, Łowicza, Lublina, Wilna.Zespół z powodzeniem brał udział w festiwalach ogólnopolskich i międzynarodowych, m.in. w Gruzji, Litwie, Bułgarii, Niemczech, Macedonii, Holandii, Albanii, Czarnogórze, Czechach.

Zespół nieustannie się rozwija, rozszerza swój repertuar. Połączenie niebywałej urody tancerek i niezaprzeczalnej charyzmy tancerzy tworzy wybuchową mieszankę młodości, temperamentu i wspaniałej zabawy.

Zespół Pieśni i Tańca “Sokołowianie” | Polska

Reprezentacyjny Zespół Miasta Sokołów Podlaski ZPiT “Sokołowianie” został założony w 2002 roku w Sokołowskim Ośrodku Kultury.

Misją zespołu jest popularyzacja tańców ludowych i narodowych, a także szeroko rozumianego folkloru. W swoim repertuarze posiadają tańce i obrzędy niemal z każdego regionu Polski.

Posiadają tytuł Zespołu Reprezentacyjnego Miasta Sokołów Podlaski oraz certyfikat CIOFF (Stowarzyszenie – Polska Sekcja Międzynarodowej Rady Stowarzyszeń Folklorystycznych, Festiwali i Sztuki Ludowej), dzięki którym z powodzeniem reprezentują nie tylko swoje rodzinne miasto ale także Polskę na licznych międzynarodowych festiwalach folklorystycznych.  

16 czerwca 2024 | 10:00
Skip to content