43. Warszawska Syrenka

W związku z koniecznością chronienia się przed rozprzestrzenianiem się koronawirusa oraz decyzją ogłoszoną w dniu 11 marca 2020 roku przez Premiera Mateusza Morawieckiego o zawieszeniu działalności placówek oświatowych organizatorzy odwołują tegoroczną edycję Konkursu recytatorskiego Warszawska Syrenka. O możliwości przeprowadzenia przesłuchań w innym terminie będziemy Państwa informować w kolejnych komunikatach.

Już po raz 43. młodzi recytatorzy z całego województwa mazowieckiego spróbują swoich sił w  konkursie „Warszawska Syrenka”, którego głównym organizatorem jest Mazowiecki Instytut Kultury. Jest to konkurs pobudzający wrażliwość na piękno poezji i odkrywający młode talenty recytatorskie, ale również mający na celu wyrobienie nawyku czytania, rozwój czytelnictwa i popularyzacja literatury. 

Do udziału w eliminacjach powiatowych „Warszawskiej Syrenki”, które odbędą się 1 kwietnia 2020 r. w Sokołowskim Ośrodku Kultury, zapraszamy uczniów szkół podstawowych z powiatu sokołowskiego. Dzieci wystąpią w trzech kategoriach wiekowych: klasy 0-III, klasy IV-VI oraz klasy VII-VIII i przejdą przez kilka szczebli eliminacji – eliminacje szkolne, gminne, powiatowe i finałowe.

Karty zgłoszenia należy przesłać na adres SOK do 20 marca br. W sprawach organizacyjnych prosimy o kontakt z osobą odpowiedzialną za realizację konkursu – Alina Simanowicz, tel. 501 446 660 .


Uwaga! Do eliminacji powiatowych komisje konkursowe szczebla szkolnego i gminnego mogą zakwalifikować maksymalnie czterech uczestników z poszczególnych kategorii wiekowych. Zgodnie z regulaminem po każdym etapie konkursu członkowie jury zobowiązani są do złożenia oświadczenia o niezależności względem ocenianych przez siebie uczestników konkursu, a jego brak jest podstawą do unieważnienia eliminacji.

Materiały do pobrania:

Komentarze
Katarzyna Hardej

Related posts