Voci Cantati i Voci Bambini

 

 

„Muzyka to najsubtelniejsza forma przekazu, można stwierdzić, że żadna dziedzina sztuki nie porusza ani nie wpływa na podświadomość tak, jak muzyka” (Dawid Crossby).

Zespoły wokalne Voci Cantati i Voci Bambini zapraszają do wspólnego śpiewania dzieci, młodzież i dorosłych, dla których muzyka jest pasją i inspiracją.

Voci Bambini to forma muzykowania przeznaczona dla dzieci od wieku przedszkolnego aż po młodzież gimnazjalną. Zapraszamy lubiących śpiewać i chcących doskonalić tę umiejętność. Śpiew daje możliwość wyrażania siebie, swoich emocji, pomaga rozwijać osobowość, wyobraźnię, wspiera również rozwój fizyczny dzieci.

Voci Cantati istnieje od listopada 2011 a od lutego 2012 działa pod opieką Sokołowskiego Ośrodka Kultury. Do zespołu należy młodzież oraz osoby dorosłe. Podczas cotygodniowej pracy z głosem koncentrujemy się na emocjach, myślach i funkcjonowaniu ciała w momencie wydawania dźwięku. Uczymy się słuchać siebie i poznawać ciało jako naturalny instrument. Praca obejmuje technikę śpiewu, emisję głosu, wyraz artystyczny a także interpretację i przekaz emocjonalny. Zajęcia nie będą skupiać się tylko na rozczytywaniu utworów i tworzeniu z nich całości. Repertuar zespołu obejmuje utwory tzw. klasyczne, rozrywkowe, musicalowe, ludowe i religijne.

OPŁATA ZA ZAJĘCIA:

VOCI BAMBINI – 45 ZŁ ZA MIESIĄC;

VOCI VOCI – 45 ZŁ ZA MIESIĄC.

 

Zajęcia prowadzi Bożena Kaczmarek – absolwentka Uniwersytetu im. Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, kierunek Edukacja Artystyczna w zakresie sztuki muzycznej, studentka Studium Emisji Głosu na Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Pedagog z kilkuletnim doświadczeniem w pracy z dziećmi i dorosłymi.

Śpiewanie budzi ciało i prowokuje umysł. Jest szansą, by pełniej siebie wyrażać, a innych współodczuwać. Od śmiechu aż po płacz!