To: Rozdział 2 / 26-29 września 20:00

Zło po raz kolejny wyłania się z cienia w Derry, kiedy reżyser Andy Muschietti ponownie gromadzi członków Klubu Frajerów — młodych i dorosłych — w horrorze „TO: Rozdział 2” powracając do miejsca, w którym wszystko się zaczęło.

Film to reżyserowana przez Muschiettiego kontynuacja entuzjastycznie przyjętego przez krytyków globalnego przeboju kasowego „To” z 2017 roku, który zarobił na świecie ponad 700 milionów dolarów. Horror „To”, który definiuje na nowo ten gatunek filmowy, a zarazem wykracza poza jego ramy, stał się częścią kulturowego ducha epoki, a także zyskał status najbardziej dochodowego horroru wszech czasów.

W związku z tym, że zło wkrada się co 27 lat do miasteczka Derry położonego w stanie Maine, film „TO: Rozdział 2” ponownie gromadzi jego bohaterów — z których każdy już dawno poszedł w swoją stronę, tym razem jako dorosłych, prawie trzydzieści lat po wydarzeniach przedstawionych w pierwszej części.

James McAvoy wciela się w postać Billa. Nominowana do Oscara Jessica Chastain portretuje Beverly. Bill Hader występuje w roli Richiego. Isaiah Mustafa gra Mike’a, Jay Ryan wciela się w postać Bena, James Ransone pojawia się jako Eddie, a Bill Skarsgård ponownie portretuje kultową postać Pennywise’a.

gatunek filmu: horror
produkcja: USA
długość trwania: 2,49′
ograniczenie wiekowe: od lat 15
ten film gramy w wersji: 2D z napisami

Komentarze
Katarzyna Hardej

Related posts