Sokołowski Festiwal Filmowy
Weekend 15-17 czerwca upłynął nam pod szyldem Sokołowskiego Festiwalu Filmowego. W piątek koncertem muzyki filmowej i filmem „Bracia Lumiere” zainaugurowaliśmy Plenerowe Kino Letnie.
 
W sobotę obejrzeliśmy najlepsze polskie filmy krótkometrażowe: „Najpiękniejsze fajerwerki ever”, „60 kilo niczego”, „Amerykański sen”, „Więzi”, „Ja i mój tata”, „Baraż” i „Nazywam się Julita”.  Swoją obecnością zaszczycili nas twórcy kilku z nich: Zofia Kowalewska („Więzi”), Tomasz Gąssowski („Baraż”) i Filip Dzierżawski („Nazywam się Julita”). Spotkanie z reżyserami poprowadziła Diana Dąbrowska.
 
W niedzielne popołudnie naszym gościem była Alicja Albrecht, reżyserka filmu dokumentalnego „Młynarski. Piosenka finałowa”. O pracy nad filmem oraz współpracy z Wojciechem Młynarskim opowiedziała w rozmowie z Piotrem Czerkawskim. Wieczorem nasi widzowie obejrzeli debiut reżyserski Jagody Szelc, objawienie Festiwalu Filmowego w Gdyni, czyli „Wieża. Jasny dzień”. Festiwal zakończył się bardzo żywiołową dyskusją o filmie, którą poprowadziła Diana.
Relacja radiowa:
Komentarze
Katarzyna Hardej

Related posts
Zostaw komentarz

You must be logged in to post a comment.