Serce dla Harcerza!

O Michale Wierzbickim, harcerzu, młodym, energicznym człowieku z Sokołowa Podlaskiego słyszeli już niemal wszyscy mieszkańcy miasta i okolic.

Człowiek głębokiej wiary i o niesamowicie silnej woli w minione wakacje uległ wypadkowi. Jego beztroskie życie w jednej chwili zmieniło się nie do poznania. Niegdyś chętnie niosący pomoc bliźnim, nagle i niespodziewanie sam potrzebuje pomocy. I ją otrzymuje nie tylko od bliskich, przyjaciół i rodziny, ale też od osób dotychczas nieznanych, być może czasami mijanych na ulicy.

Dowodem na to była ogromna energia i zaangażowanie ludzi w zbiórkę pieniędzy na jego rehabilitację i leczenie. W tą piękną i niezwykle potrzebną akcję zaangażowali się niemal wszyscy, od przedszkolaków, młodzieży, harcerzy po władze samorządowe i przedsiębiorców włącznie.

Finałem tej akcji był koncert charytatywny, który 22 listopada odbył się w Sokołowskim Ośrodku Kultury. Sala widowiskowa wraz z balkonem została wypełniona po brzegi ludźmi o wielkich sercach. Na scenie zaprezentowały się lokalne zespoły muzyczne takie jak: Gimnazjal Band, Sąlepsi, Manufaktura Dźwięków, Voci Voci i Voci Cantati, Zespół Harcerski „Watra”. Galę finałową prowadziły znane ze sceny teatralnej i czerwonego dywanu aktorki młodego pokolenia: Lidia Sadowa, Monika Mazur, Olga Kalicka i Misheel Jargalsaikhan.

„Sokołowska drużyna Michała” w trakcie licytacji zebrała 39.550 zł na jego leczenie i rehabilitację. 

Kolejny raz mieszkańcy Sokołowa Podlaskiego udowodnili, że mają wielkie serca i ogromne chęci do niesienia pomocy potrzebującym. Jest nam bardzo miło, że mogliśmy być współorganizatorami tego niezwykłego koncertu. Dziękujemy, że byliście z nami!

Relacja radiowa:

 

"Nieść chętną pomoc bliźnim"Nigdy nie podejrzewałem, że te słowa nabiorą dla mnie tak wielkiego znaczenia.Przez całe moje dotychczasowe życie starałem się pomagać innym nie oczekując niczego w zamian. Dla mnie nagrodą był uśmiech na twarzach innych. To najlepsze uczucie na świecie kiedy wiesz, że ktoś uśmiecha się z twojego powodu.To, czego doświadczyłem w ciągu ostatnich czterech miesięcy przeszło moje największe wyobrażenie. Moi przyjaciele i rodzina zrobili coś niewiarygodnego: przekonali całe miasto i nie tylko do pomocy zwykłemu chłopakowi z bardzo szerokim uśmiechem. O takiej reakcji nawet nie marzyłem. Wczorajszy koncert, który oglądałem na żywo ze szpitala wzruszył mnie do łez (a niby taki duży chłopak). Tylu wspaniałych ludzi o ogromnych sercach, którzy często nawet nie znając mnie osobiście pokazali, że dobroć ludzka nie zna granic.Chciałbym z całego serca podziękować organizatorom tego wspaniałego wydarzenia, które będę pamiętał do końca życia: mojej rodzinie za to, że jest najlepsza na świecie! Każdemu życzę takich bliskich ❤ Ogromne buziaki i piątki dla najwspanialszej ekipy przyjaciół w tej części galaktyki! 😙✋ Wy wiecie, że jesteście najlepsi! 🔥 Wielkie dzięki pani Agnieszce Boguckiej, druhnie Bożence Hardej, panu Marcinowi Celińskiemu oraz całemu Sokołowskiemu Ośrodkowi Kultury. To zaszczyt mieć przy sobie ludzi takich jak Wy ❤ Druhny i druhowie 💚 Przyjaciele z harcerstwa 🌲 Wasze zielone serducha jak nic innego sprawiają, że chcę wrócić do lasu, do obozów i ognisk🔥🌲 Dziękuję też władzom samorządowym oraz przedsiębiorcom, którzy mnie wsparli 💪 Jednak najbardziej chciałbym podziękować wspaniałej kobiecie: Wiola dziękuję Ci, że jesteś ze mną i od początku niesamowicie mnie wspierasz i dodajesz sił 💏❤ z Tobą wiem, że wszystko się uda 💞Jestem dumny, że pochodzę z Sokołowa Podlaskiego! Z miasta ludzi o wielkich sercach💛 Dziękuję wam wszystkim! Niedługo do was wracam, dzięki wam na własnych nogach! 💪

Opublikowany przez Michał Wierzbicki na 23 listopada 2017

 

Paweł Kryszczuk

Related posts