Plener malarski Drohiczyn 2019

W dniach od 5 do 12 sierpnia b.r. miał miejsce plener plastyczny DROHICZYN 2019  w którym wzięli udział sokołowscy twórcy związani z Grupą Plastyczną „W Drodze” działającą przy Sokołowskim Ośrodku Kultury pod kierunkiem Joanny Błońskiej.

W tym roku wzięli w nim udział: Piotr Daniluk, Adam Borowy, Anna Wrzosek, Monika Pajka, Piotr Marciniak i rzeźbiarz Andrzej Radziszewski. Do wspólnej pracy została zaproszona Aleksandra Rykała z Siedlec.

Uczestnicy pleneru w tym roku oprócz indywidualnej pracy w plenerze, mieli za zadanie skupić się na architekturze Drohiczyna. Wyszukać interesujące ich obiekty architektury ewentualnie detale architektoniczne i przedstawić je na określonym formacie, które będą w efekcie końcowym wspólną kompozycją.

Czas trwania pleneru jest bardzo krótki, bo tylko tydzień, więc uczestników pleneru czeka już po plenerze intensywna praca.  

Przypominam, iż ideą pleneru, jest integracja środowiska plastycznego i mobilizacja do twórczej aktywności uczestników. Poszukiwanie przez nich własnego środka wyrazu, oraz otwarcie się na nowe doświadczenia które są motywacją do twórczej pracy, którą już na wystawie będą mogli podzielić się z innymi.  

Wystawa jest planowana w miesiącu listopadzie na którą już serdecznie zapraszamy.

Komentarze
Paweł Kryszczuk

Related posts