Festiwal Teatrów Amatorskich „Szpulka”

W dniach 15-16 marca 2019 r. w Sokołowskim Ośrodku Kultury odbędzie się Festiwal Teatrów Amatorskich „Szpulka”. Festiwal pozwoli zaprezentować różnorodne formy teatralne, będzie okazją do zainicjowania wymiany doświadczeń oraz poszukiwania inspiracji podczas warsztatów z Jurorami. Dyskusje z Jury, widzami i artystami będą prowadzone na zakończenie każdego dnia Festiwalu w Galerii Sokołowskiego Ośrodka Kultury. 

Spektakle oceni Jury profesjonalne w składzie:

 • Olga Sawicka (przewodnicząca jury) – aktorka teatralna i filmowa, reżyserka dubbingu oraz wykładowca, profesor nadzwyczajna Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie
 • Lidia Sadowa – sokołowianka, aktorka filmowa i teatralna, występująca w Teatrze Polskim w Warszawie
 • Paulina Staniaszek – specjalista teatru ruchu, na co dzień związana z Teatrem Kontrapunkt i Teatrem Warszawskiego Centrum Pantomimy

a także Jury Młodzieżowe: Patryk Kisieliński, Maria Kalinowska, Karolina Królikowska, Kamil Woźniak, Irena Prylepa oraz Olga Gąsowska.

TEATRY ZAKWALIFIKOWANE NA FESTIWAL TEATRÓW AMATORSKICH „SZPULKA”

Z przyjemnością informujemy, że liczba zgłoszeń na Festiwal przerosła nasze najśmielsze oczekiwania. Marzeniem organizatorów byłoby gościć  każdy zgłoszony zespół, ale czas Festiwalu jest ograniczony i nie możemy zaprosić wszystkich. Dziękujemy, że podzieliliście się Państwo z nami efektami swojej artystycznej pracy.

Spośród 21 zgłoszeń wyłoniliśmy 13 teatrów:

 • Teatr Amatorski w Węgrowie – „NIE ŚLUBY (nie bój się kochać)”
 • Teatr Straszydełka, Ulan-Majorat – „Być albo nie być”
 • Teatr Rękawiczka, Garwolin – „TRaDYCJA”
 • Teatr ŁO/MEN, Lubawa – „Dieta”
 • Teatr MŁODZI ŁO/MEN, Lubawa – „Kenopsia”
 • Teatr The M.A.S.K., Bielsk Podlaski – „Księżniczka na opak wywrócona”
 • Teatr Tup, Tarnów – „blumqu”
 • Teatr Persyflaż, Lublin – „Za kulisami”
 • Angelika Sokólska – „Ja, Mania”
 • Teatr Krzesiwo, Warszawa – „Eksperyment”
 • Teatr TROJE TO JUŻ TŁUM, Warszawa – „Tu straszy cisza”
 • Stowarzyszenie Artystyczne Kloszart, Olsztyn – „Musical Improwizowany”
 • Studio Teatralne im. Jacka Woszczerowicza, Siedlce – „Bóg”

Gratulujemy! Z niecierpliwością czekamy na Państwa przyjazd do Sokołowa. Czeka nas NAWIJANIE TEATRALNE! 


Miejsca noclegowe w Sokołowie Podlaskim:

Dom Miłosierdzia CARITAS
Kierownik: Łukasz Wasiluk
ul. Lipowa 84, Sokołów Podlaski
tel. 25 787 37 40
e-mail. dommilosierdzia.sokolow@gmail.com

Hotel – Restauracja Bulwar
ul. Bulwar 1, Sokołów Podlaski
tel. 25 781 29 66, 502 092 130


PROGRAM FESTIWALU SZPULKA

 • PIĄTEK, 15 marca
  16:00 – 16:45 Teatr Rękawiczka z CSiK w Garwolinie / „TRaDYCJA”
  17:00 – 17:35 Teatr Straszydełka z GOK w Ulanie-Majoracie / „Być albo nie być”
  17:45 – 18:35 Studio Teatralne im. Jacka Woszczerowicza z CKiS im. Andrzeja Meżeryckiego w Siedlcach / „Bóg”
  18:55 – 19:30 Grupa teatralna Młodzi Ło/men z MOK w Lubawie / „Kenopsia”
  19:40 – 20:40 Teatr The M.A.S.K ze Stowarzyszenia Kreatywny Bielsk Podlaski / „Księżniczka na opak wywrócona”
  21:00 – 21:35 Grupa teatralna Ło/men z MOK w Lubawie / „Dieta”
  21:55 – 22:30 Teatr Preteksty z Sokołowa Podlaskiego /  „Vita Ars Est” (spektakl pozakonkursowy)
  22:30 – 23:30 NAWIJAMY TEATRALNIE! – omówienia przedstawień, Galeria „Dom” w SOK
 
 • SOBOTA, 16 marca 
  8:20 – 8:50 Teatr „Troje to już tłum” z Warszawy / „Tu straszy cisza”
  9:10 – 10:25 Stowarzyszenie Artystyczne Kloszart z Olsztyna / „Musical Improwizowany”
  10:45 – 11:15 Angelika Sokólska z Wałbrzycha / monodram „Ja, Mania”
  11:35 – 12:10 Teatr Tup ze Stowarzyszenia Wspierania Inicjatyw Teatralnych w Tarnowie / „blumqu”
  12:25 – 13:25 Teatr Amatorski w Węgrowie z WOK / „Nie Śluby (nie bój się kochać)”
  13:45 – 14:25 Teatr Persyflaż z Lublina / „Za kulisami” 
  14:40 – 15:20 Teatr Krzesiwo z Warszawy / „Eksperyment”
 • 16:20 – 17:20 NAWIJAMY TEATRALNIE! – omówienia przedstawień, Galeria „Dom” w SOK
  17:20 – warsztaty teatralne z jurorami, sala baletowa, sala muzyczna, kawiarnia
  18: 20 – ogłoszenie wyników Festiwalu 

Trzynaście barwnych nitek nawiniemy na naszą teatralną SZPULKĘ!

Oto piątkowe spektakle!

 • „TRaDYCJA”

Teatr Rękawiczka
CSiK Garwolin

Małe, leniwe miasteczko, zawieszone gdzieś w czasoprzestrzeni, to miejsce porządku, sielanki i spokoju. Życie mieszkańców porządkuje historia, niezmienne wartości i panujące zasady, których nikt od wieków nie próbował nagiąć. Pewnego dnia jednak wszystko zmienia swój kierunek. Miasto przepełnia się tajemnicami, wszystkie wartości zostają wywrócone do góry nogami i już nic nie jest pewne i oczywiste. Mieszkańcy zostają podzieleni na lepszy i gorszy sort, sekrety wychodzą na jaw, a za sławą gonią nawet kury z pobliskich kurników. Na tle tych wydarzeń dochodzi do wspaniałego romansu, miłości prowadzącej do spotkania wszystkich kontrastowych wartości miasteczka. Panta rhei, mówi Teatr Rękawiczka, nie wejdziesz dwa razy do tej samej rzeki! Płynie ona nieustannie i zmienia krajobrazy życia już nieodwracalnie. Reżyserką, scenarzystką i scenografką spektaklu „TRaDYCJA” jest Izabela Rękawek. Za muzykę odpowiedzialny jest Bartłomiej Ostapczuk, będący również opiekunem artystycznym projektu. Spektakl powstał po warsztatach teatru ruchu Mazowieckiego Instytutu Kultury.

Teatr Rękawiczka, istniejący już od lat osiemnastu w Garwolinie, to trzydziestoosobowa grupa młodych miłośników teatru pracujących pod skrzydłami Izabeli Rękawek. Otwarci na doświadczenia, radośnie dążą w poszukiwaniach pozytywów w drugim człowieku i otaczającym ich świecie. Upodobali sobie teatr ruchu, absurd i groteskę towarzyszące im w teatralnych odkryciach. Nie są straszne im wyzwania i nowe, szalone przeżycia. Jako zespół biorą udział w wielu wydarzeniach teatralnych, często wracając z owocami swojej pracy w postaci nagród.

 • „BYĆ ALBO NIE BYĆ”

Teatr „Straszydełka”

Sztuka „Być albo nie być” powstała w oparciu o tekst Jacka Getnera. Jest to spektakl ze wszech miar komiczny, ale do czasu. Trójka aktorów na oczach widza dąży do tego, aby Szekspirowski cytat pobudził do refleksji: „Być albo mieć”. Sztuka pokazuje, do czego jesteśmy zdolni, by stać się posiadaczami cudownych gadżetów, np.: cudownego garnka, który może nam zapewnić idealną sylwetkę i wieczną młodość. Spektakl pobudza również do refleksji na temat tego, do czego jesteśmy zdolni , aby zarobić na ludzkiej naiwności.
Zespół „Straszydełka” istnieje od 20 lat. Grupa młodzieżowa kontynuuje tradycje teatralne poprzedników. „Straszydełka” to laureaci wielu przeglądów teatralnych organizowanych na Lubelszczyźnie i uczestnicy Lubelskich Nocy Kultury oraz Festiwalu Najciekawszych Widowisk w Ulanie – Majoracie. Teatr jest współorganizatorem wydarzeń: Teatr w ogrodzie i Międzynarodowy Dzień Teatru po ulańsku.
Opiekunem grupy, autorem scenariusza i scenografii jest Sławomir Żyłka. Pan Sławomir i Barbara Michalczuk są odpowiedzialni za reżyserię spektaklu. Udział biorą trzej młodzi artyści: Natalia Dyjak, Julia Sposób, Patryk Łazuga.

 • „BÓG”

Studio Teatralne im. Jacka Woszczerowicza
Centrum Kultury i Sztuki im. Andrzeja Meżeryckiego
Scena Teatralna Miasta Siedlce

„Bóg” to historia dramaturga i aktora przygotowujących się do festiwalu teatralnego. Są antyczni, nie do końca autentyczni. O czym jest spektakl? O powierzchowności w kwestiach wartości, wiary, filozofii. O ludziach, o naszej naturze. I o bogu (Bogu? bogach?) też. Czym jest „Bóg”? Groteską, zabawą formą. Typowym dla autora przykładem absurdalnego i anarchizującego poczucia humoru. Teatrem w teatrze. Tak, ze trzy piętra. Scenariusz spektaklu “Bóg” jest dziełem Woody’ego Allena. Opiekunem grupy, reżyserem sztuki i twórcą scenografii jest Maciej Czapski. Za realizację dźwięku odpowiada Dawid Szwejkowski.

Studio Teatralne im. Jacka Woszczerowicza istnieje od 2011 roku. Członkowie regularnie biorą udział z sukcesami w konkursach teatralnych. Grupa nieustannie rozwija się.
Studio Teatralne tworzą osoby młode, uczęszczające do siedleckich szkół średnich. Spotykają się raz w tygodniu. Na naszym festiwalu będziemy mieli przyjemność gościć czternaścioro z nich.

 • GRUPA TEATRALNA „ MŁODZI ŁO/MEN” MIEJSKI OŚRODEK KULTURY W LUBAWIE

„KENOPSIA”

Każdemu od czasu do czasu potrzebne jest zatrzymanie czasu… Nieplanowana bezczynność, choćby na przystanku, może okazać się zbawienna, może wpłynąć na życiowe plany, relacje i decyzje… O ile dobrze tą bezczynność wykorzystamy. Zatem bądźmy czujni! Premiera spektaklu „Kenopsia” odbyła się 26 X 2018r. Spektakl był nagradzany.

 • GRUPA TEATRALNA ŁO/MEN, MIEJSKI OŚRODEK KULTURY W LUBAWIE

„DIETA”

Gdyby kiedyś udało mi się stąd wyjść, pozwoliłbym sobie być szalony, bo wszyscy jesteśmy szaleni. Najgorsi są ci, którzy o tym nie wiedzą, bo powtarzają tylko to, co każą im inni.
Opiekunem zespołów i reżyserem „KENOPSII” jest Monika Kazimierczyk. Scenografia i muzyka zostały opracowane przez całą grupę.Scenariusz „KENOPSII” został opracowany w oparciu o sztukę Moniki Prokulewicz pt.: „Przystanek”. Spektakl „DIETA” został opracowany w oparciu o scenariusz Henryka Bardijewskiego o tym samym tytule. Przedstawienie wyreżyserował Kacper Nadolski przy współpracy Moniki Kazimierczyk.

Grupy „Ło/Men” i „Młodzi Ło/Men” działają od 6 lat w Miejskim Ośrodku Kultury w Lubawie i skupiają młodzież szkół ponadpodstawowych i studentów, wszystkich tych, którym teatr w duszy gra. Zespoły spotykają się cyklicznie, szlifując warsztat, opracowując spektakle oraz włączają się w działania lokalne, by zagospodarować czas dzieciakom i mieszkańcom Lubawy. Ważnym elementem są również wyjazdy na przeglądy, festiwale i spotkania teatralne, gdzie zespoły prezentują swój dorobek artystyczny i nabierają obycia. Grupy mają na koncie już wiele znaczących sukcesów.

 • „KSIĘŻNICZKA NA OPAK WYWRÓCONA”

The M.A.S.K.
Stowarzyszenie Kreatywny Bielsk Podlaski

Przypominająca szekspirowską „Komedię omyłek” sztuka oparta o XVII-wieczne dzieło opowiada o olbrzymim nieporozumieniu na dworze księcia Roberto. Bezpardonowa i uwodzicielska ogrodniczka Gileta przypadkowo zostaje porwana i uznana za ukochaną księcia, zakochanego tak naprawdę w księżniczce Dianie. Sama oblubienica zmuszona jest do pełnienia roli służącej swojej „nieokrzesanej pani”. Dochodzi do tego, iż wszyscy przestają rozumieć, kto jest kim. Wartka akcja komedii, idąca w parze z iskrzącymi dialogami, pokaże, czy ogromna omyłka zostanie odkryta.
Czy książę, zakochany w Dianie, zazna z nią miłosnego szczęścia, czy zobaczy swoją księżniczkę w wieśniaczce?
Spektakl w oparciu o scenariusz Pedra Calderona de la Barci w imitacji Jarosława Marka Rymkiewicza wyreżyserował Mateusz Sacharzewski. Koordynatorem pracy zespołu jest Monika Gliwa.

Mająca swoją siedzibę w Bielsku Podlaskim grupa The M.A.S.K. została założona przez Mateusza Sacharzewskiego, absolwenta Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie w roku 2012. Aktualnie jest to grupa studencka miłująca się w komediach – uśmiech na twarzy widza podczas ich spektaklu to najbardziej wartościowa nagroda. Na swoim koncie mają jednak dużo więcej osiągnięć na skalę krajową i międzynarodową. Ze spektaklem „Księżniczka na opak wywrócona” zdobyli między innymi Grand Prix Festiwalu Relacje.


Oto sobotnie spektakle!

 • „Tu straszy cisza”

TEATR TROJE TO JUŻ TŁUM, Warszawa

Kontynuując tradycję teatrów studenckich w Polsce, chcą prezentować coś swojego, coś co „w duszy gra”. Są wychowankami szkolnej grupy teatralnej Preteksty, która dała im dużo radości, umiejętności i zaraziła miłością do teatru amatorskiego. Wraz z początkiem studiów ich drogi ze sceną się rozeszły, ale szybko poczuły, że czegoś brakuje. To właśnie z tego braku powstał ich duet, bo „Troje to już tłum”. Czerpią ze wszystkiego co je otacza, z książek i tomików poezji, które trafiają do ich rąk, z obserwacji świata, często z popkultury. Wymyślają w parku, piszą w domu, ćwiczą w świetlicy domu studenta, a przy tym starają się utrzymać życie naukowe i zawodowe. Czy wychodzi? Ocenę pozostawiają innym. Wiedzą tylko, że sprawia im to ogromną frajdę.

,,Tu straszy cisza” to symboliczna opowieść o dwóch wymiarach osobowości człowieka, o ufnym dziecku i cynicznym dorosłym, o dobrym i o złym, który drzemie w każdym z nas. To także opowieść o przemianie wynikającej z przemijania i z tego, co było dane nam przeżyć. Reżyseria, scenografia, muzyka i kostiumy – Monika Jagiełło i Katarzyna Wyszomierska.

 • „MUSICAL IMPROWIZOWANY”

Stowarzyszenie Artystyczne Kloszart

Interakcja z widzem i spektakl w oparciu o sugestie publiczności? Scenariusz „pisany” na scenie, przed widownią? Możliwe! Stowarzyszenie Artystyczne Kloszart na Szpulce zaprezentuje jedną z długich form teatralnej improwizacji – musical improwizowany. Widzowie zostaną poproszeni o tytuł spektaklu, a bohaterowie i fabuła oraz oprawa muzyczna utworzą się podczas ponad godzinnej prezentacji. To niepowtarzalna przygoda, jedyna w swoim rodzaju i spersonalizowana względem widowni. 
Kloszart działa pod okiem szefa i reżysera, Roberta Sanetry. Za stworzenie improwizacji odpowiedzialna będzie ośmioosobowa grupa w akompaniamencie muzyki również granej na żywo na pianinie, trąbce oraz cajonie.

Na początku był teatr. Stowarzyszenie Artystyczne Kloszart powstało w 2006 roku w Pałacu Młodzieży w Olsztynie. Grupa ma za sobą wiele przedsięwzięć: projekty artystyczne, warsztaty, wieczory poetyckie. W 2016 roku działania Stowarzyszenia poszerzyły się o te pozateatralne. Specjalizują się w dziedzinie improwizacji.

 • „JA, MANIA”

Angelika Sokólska

„Ja, Mania” to monodram stworzony na podstawie dramatu Artura Pałygi ,,W promieniach”. Spektakl przekrojowo ukazuje życie Marii Skłodowskiej-Curie. Jest swego rodzaju spojrzeniem przez okno czyjegoś domu. Jednak polska noblistka jest jedynie pretekstem, przykładem człowieka, który dąży do celu, do spełnienia marzenia… „Ja, Mania” ma zachęcić do refleksji nad własnym życiem, poszukiwaniem szczęścia oraz spełnienia. Ma być asumptem do odpowiedzi na pytanie „Czy i co warto poświęcić, aby spełnić marzenia?”.
Monodram ,,Ja, Mania” był wielokrotnie nagradzany. Angelika Sokólska to studentka prawa na Uniwersytecie Wrocławskim zafascynowana teatrem. Jest związana z grupą teatralną „Trzeci Teatr” w Wałbrzychu oraz „Appendix Studio” we Wrocławiu. Jest reżyserką, scenarzystką i jedyną aktorką spektaklu „Ja, Mania”.

 • „blumqu”

TEATR TUP,
STOWARZYSZENIE WSPIERANIA INICJATYW TEATRALNYCH W TARNOWIE

Szymon i Justyna współpracują od 2012 roku. Na swoim koncie mają trzy monodramy
i dwa spektakle performatywne. Swoje przedstawienia prezentowali na wielu przeglądach, festiwalach na terenie całego kraju, zdobyli wiele nagród.

Spektakl opowiada o jasnych i ciemnych stronach życia Antka. Wszytko to ukazane jest z perspektywy jego indywidualnego sposobu odbioru świata . Scenariusz i scenografia są autorstwa Justyny Kapy. Opracowanie muzyczne jest dziełem Szymona Szczęcha. Zarówno Justyna Kapa, jak i Szymon Szczęch zajęli się reżyserią monodramu.

 • „NIE ŚLUBY (nie bój się kochać)”

Teatr Amatorski w Węgrowie

W Teatrze Amatorskim w Węgrowie nastały ciężkie czasy… Reżyser się zakochał! Swoją miłość przelał na swoich aktorów, tworząc spektakl inspirowany komedią Aleksandra Fredry „Śluby panieńskie”. Spojrzeli na dramat będący istną klasyką świeżym, nowatorskim okiem. Z miłości do widza, miłości do teatru, miłości do strachu i strachu przed miłością stworzyli „NIE ŚLUBY (nie bój się kochać)” w konwencji komedio-horroru. 
Scenariusz powstał w oparciu o „Śluby panieńskie” Aleksandra Fredry w reżyserii Sebastiana Gontarza. Grupa działa przy Węgrowskim Ośrodku Kultury.

Teatr Amatorski w Węgrowie to grupa entuzjastów teatru powołana do życia przez Michała Zasłonę w 2013 roku. Różnica wieku pomiędzy najmłodszym a najstarszym członkiem grupy wynosi aż pięćdziesiąt pięć lat! Ogromna różnorodność daje szerokie pole rozwoju i możliwość patrzenia na teatr z wielu perspektyw. Swój Teatr aktorzy utożsamiają z drugą rodziną. Wpisali się w życie miasta i zyskali stałych widzów.

 • „Za kulisami”

TEATR PERSYFLAŻ, Lublin

Chcąc spróbować swoich sił w nieco innej formie wypowiedzi, najstarsi wychowankowie Teatru Satyry Zielona Mrówa, działający w Bursie Szkół Artystycznych w Lublinie, założyli w marcu 2018 roku Teatr Persyflaż. Nie zmienia to jednak faktu, że są nadal czynnie działającymi twórcami Zielonej Mrówy.

„Za kulisami” to pierwszy spektakl, jaki został zrealizowany przez teatr. Inspiracją do jego powstania stały się opowiadania Antoniego Czechowa. Opowiada o losach trójki prowincjonalnych aktorów ówczesnej Rosji, przyjaciół, którzy tworzą objazdowy teatr, wędrowną trupę. Ten groteskowy obraz widziany oczami twórców teatru Persyflaż, przedstawia bohaterów w ich codziennym życiu. Tłem ich emocji, słabości, intryg i pragnień jest ni mniej, ni więcej tylko garderoba, w której zdejmując kostiumy i zmywając sceniczne maski, obnażają swoje bardzo interesujące charakterki. Całość spektaklu dopełnia muzyka i piosenki, do których wykorzystano fragmenty poematu Aleksandra Puszkina „Eugeniusz Oniegin”. Reżyseria i scenografia to praca zespołowa. Opracowaniem muzycznym zajął się Patryk Zabielski. Kostiumy są projektu Anny Zaniewicz.

 • „Eksperyment”

TEATR KRZESIWO, Warszawa

Dwaj przyjaciele – Willy i Leonardo prowadzą beztroskie życie odcięci od pędzącego i stale zmieniającego się świata. Zamknięci we własnej strefie komfortu mają jak u Pana Boga za piecem. Mogą bez ograniczeń marzyć i tworzyć, śmiać się i wzruszać. Jednak pewnego dnia odżywają w nich dawne tęsknoty i decydują się wybrać w szaloną podróż w nieznany im świat.
„Eksperyment” to kolejny słodko-gorzki spektakl Krzesiwa przyglądający się kondycji współczesnego człowieka oraz jego osiągnięciom na polu sztuki i nauki. Tym razem na pierwszy plan wysuwa się pytanie o to czy w społeczeństwie, w którym panuje tak duża różnorodność, rzeczywiście jest miejsce dla nonkonformistów? Czy da się ocalić swoją tożsamość przed tymi, którzy decydują o tym co jest normą? I wreszcie, co to w ogóle znaczy być normalnym?

Teatr Krzesiwo to sceniczne połączenie młodości i jeszcze większej młodości. Zespół istnieje od 1992 roku. W swojej twórczości dąży do jak najczystszej formy teatru, w którym największą rolę odgrywa słowo. Stąd też oszczędność rekwizytów i całkowity brak scenografii. Wyobraźnię widzów pobudzają obrazowe, przesycone emocjami dialogi, które w połączeniu z wykrzesaną przez aktorów ekspresją tworzą energetyczną nić porozumienia na linii widownia-scena. Krzesiwo bazuje wyłącznie na autorskich scenariuszach. Wszystkie napisał opiekun grupy – Ryszard Polaszek. „Eksperyment” jest czternastym w jego dorobku. Premiera spektaklu odbyła się 17 listopada 2016 roku. Muzykę opracował Filip Polaszek.


Oto garść informacji technicznych dla uczestników festiwalu!

Sala widowiskowa Sokołowskiego Ośrodka Kultury, w której odbędzie się „Szpulka”, wyposażona jest w następujący sprzęt:
 oświetlenie 10 x Fresnel 1000W, 6 x PC 650W, 4x profil ledowy 650W, 5 x Wash 150W, 10 x LED PAR 130W, 3x głowica ruchoma SPOT, reflektor prowadzący 1200W, 8x LED PAR 64 250W
 nagłośnienie: mikrofony dynamiczne bezprzewodowe – 6 szt., pojemnościowe – 6 szt., konsoleta cyfrowa MIDAS PRO1, monitory sceniczne – 6 szt.
 odtwarzacz płyt CD, DVD oraz USB, rzutnik
 sztankiet ruchomy z możliwością podwieszenia scenografii, umieszczony w połowie sceny
 wytwornica dymu i mgły
 scena o wymiarach: 8 m x 6 m, okno sceniczne – 6 m

Dysponujemy również standardowymi rekwizytami, takimi jak stoły czy krzesła, dwie czarne zastawki, dwa czarne parawany i trzy kubiki.

Katarzyna Hardej

Related posts