Mali „Sokołowianie” zweryfikowani przez CIOFF

27 marca, ta data na długo zostanie w pamięci najmłodszych tancerzy z ZPiT „Sokołowianie”, którzy tego dnia debiutowali na sokołowskiej scenie. I chociaż systematycznie i wytrwale pracują od wielu miesięcy, to debiut sceniczny zawsze niesie ze sobą wiele emocji.

Ten występ był wyjątkowy, nie tylko dlatego, że był pierwszy w ich karierze, nie tylko dlatego, że to właśnie na nich skupiła się uwaga setek par oczu zgromadzonych na koncercie, ale przede wszystkim dlatego, że oceniani byli przez niezwykłe jury w składzie: Jan Łosakiewicz i Przemysław Marcyniak.

Marcowy koncert wykonaniu Reprezentacyjnego Zespołu Miasta Sokołów Podlaski, ZPiT „Sokołowianie” był równocześnie egzaminem eliminacyjnym CIOFF – Międzynarodowej Rady Stowarzyszeń Folklorystycznych, Festiwali i Sztuki Ludowej. Organizacja ta przyznaje specjalne, prestiżowe certyfikaty zespołom folklorystycznym na całym świecie pod warunkiem, że spełniają one liczne warunki dotyczące prawidłowości układów i figur tanecznych, prezentacji artystycznej, a nawet strojów. Posiadanie certyfikatu CIOFF świadczy o najwyższej klasie zespołu. Taki, trzyletni certyfikat został tego dnia przyznany najmłodszym grupom (II i III) „Sokołowian”. Gratulujemy!

Przed komisją młodzi tancerze wykonali tańce opoczyńskie, góralskie, kurpiowskie oraz zaprezentowali tradycyjne zabawy lubelskie. Tancerzom tradycyjnie towarzyszyła sokołowska kapela w składzie: Kazimierz Soszka, Jan Rosochacki, Dorota Lewandowska i Dariusz Zawadzki. Tłumnie zgromadzona publiczność jak zwykle doskonale bawiła się na koncercie, który okazał się wielkim sukcesem „Małych Sokołowian”.

Komentarze
Katarzyna Hardej

Related posts
Zostaw komentarz

You must be logged in to post a comment.