Made in Jazz

W ramach 41. Zaduszek Jazzowych w Galerii „Dom” znajduje się wystawa plakatów Agnieszki Sobczyńskiej pt. „Made in jazz”, którą można odwiedzić w dniach 8-22 listopada br.

„Made in Jazz” to wystawa plakatów przedstawiająca wybitnych twórców polskiej sceny jazzowej oraz wschodzące gwiazdy. Wystawa jest częścią cyklu ,,Cały ten jazz!’’, który nieprzerwanie powstaje szósty sezon i jest pierwszą tak obszerną próbą pokazania portretów aktywnie działających artystów na polskiej scenie jazzowej. W cyklu tym powstało już ponad 120 plakatów.

Aga Zaryan o autorce: ,,Uwielbiam plakaty Agnieszki Sobczyńskiej, są żywe, widać, że do każdego bohatera serii muzycznej podchodzi w bardzo osobisty sposób, szukając drogi jak kolorem czy kreską wydobyć rys charakterystyczny muzyki, którą wykonują. Te plakaty żyją i dają radość!’’

Agnieszka Sobczyńska na stałe mieszka w Warszawie. Jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu, stypendystką Ministra Kultury i Sztuki członek Związku Polskich Artystów Plastyków, Stowarzyszenia Twórców Grafiki Użytkowej oraz Worldwide Graphic Designers.

Artystycznie specjalizuje się w projektach dotyczących filatelistyki i plakatu. Zajmuje się także projektowaniem graficznym, identyfikacjami wizualnymi firm, projektami dla wydawnictw muzycznych i książkowych. Z Pocztą Polską współpracuje od 1998 roku projektując znaczki pocztowe, koperty pierwszego dnia obiegu, datowniki, kartki pocztowe z nadrukowanym znaczkiem. Jest autorką cyklu znaczków związanego z historią Polski.

W 2010 roku wydawnictwo „4 czerwca 1989 r. Rocznica pamiętnych wyborów”, wg jej projektu otrzymało nagrodę Złotego Gryfu. W 2011 jako współautor i dyrektor kreatywny otrzymała także nagrodę w Ogólnopolskim Konkursie Reklamy KREATURA za wydawnictwo: „30. rocznica powstania NSZZ Solidarność”. Do jej najbardziej prestiżowych projektów należy: logo i identyfikacja wizualna Sejmu RP, oprawa graficzna Polskiej Prezydencji w Radzie Unii Europejskiej dla Sejmu RP i Senatu. Jej projekty reprezentują Polskę, rozdawane podczas spotkań jako souveniry dla delegacji międzynarodowych.

Od kilku lat współtworzy materiały upamiętniające jednego z najwybitniejszych kompozytorów polskich –  Jerzego Wasowskiego. Na stałe współpracuje z JazzPRESS-em i RadioJAZZ, tworząc graficznie materiały promocyjne i wspierając akcje propagujące jazz. Jest współautorką cyklu ,,Cały ten jazz!’’.

Komentarze
Katarzyna Hardej

Related posts