Lego Mindstorms

lego-pasek

LEGO Mindstorms to zajęcia z robotyki. Niezwykła przygoda z robotami i komputerem! Konstruowanie własnego pomysłu „żywego” robota, nieograniczone możliwości konstruowania różnych mechanizmów z ponad 1400 klocków!

Zabawa przed komputerem, dobra atmosfera zajęć i towarzystwo kolegów! Sporo frajdy i niezapomnianych wrażeń z programowania robotów!

Zajęcia z robotyki to pewna inwestycja w przyszłość Twojego Dziecka! 

  • nauka przez dobrą zabawę, która rozwija kreatywność i umiejętność logicznego myślenia
  • szansa na poprawę ocen szkolnych z przedmiotów ścisłych (matematyką, fizyką, informatyką) i przełamanie przed nimi lęku
  • indywidualne podejście do każdego dziecka – bez względu na posiadane umiejętności
  • kontakt z nowoczesnymi narzędziami edukacyjnymi, których nie ma w szkołach!
  • nauka pracy zespołowej, co pozytywnie wpływa na rozwój społeczny Twojego Dziecka!
  • praca pod okiem profesjonalnego trenera!

Zajęcia odbywają się w formie zajęć warsztatowych, podczas których dzieci samodzielnie budują oraz programują roboty. Konstrukcje są zdolne np. do pokonywania labiryntu dróg, segregowania elementów, rozróżniania kolorów itp. Mogą przypominać przyrządy życia codziennego (kosiarki, odkurzacze) ale także owady, statki kosmiczne, postacie. Wszystko zależy od pomysłowości małego konstruktora.

Zajęcia odbywają się w zespołach dwuosobowych.

Uczestnikom zajęć zapewniamy zestawy klocków Lego Mindstorms NXT 2.0, które składają się z ponad 1400 elementów i zawierają między innymi : minikomputer NXT z 32-bitowym procesorem, 3 niezależne serwomotory, czujniki dotyku, koloru i natężenia światła, dzięki czemu robot widzi, słyszy, mówi i czuje dotyk.

Prowadzenie zajęć: Rafał Siwek

Opłata miesięczna: 45 zł.