Konkurs plastyczny „Cicha noc, święta noc”

Dobiegł końca Konkurs plastyczny „Cicha Noc, Święta Noc…”, organizowany przez Sokołowski Ośrodek Kultury. Konkurs spotkał się z dużym zainteresowaniem, poziom nadesłanych prac był bardzo wysoki i wyrównany. Na konkurs wpłynęło 240 prac z Sokołowa Podlaskiego oraz z Powiatu sokołowskiego.

W dniu 14 stycznia 2019 roku Jury w składzie:

  • Adam Borowy  – artysta plastyk
  • Joanna Błońska – artysta plastyk
  • Aleksandra Rykała – artysta plastyk

dokonało przeglądu prac nadesłanych na konkurs i postanowiło przyznać następujące nagrody oraz wyróżnienia w poszczególnych grupach wiekowych:

PRZEDSZKOLA i KLASY „0”

I MIEJSCE*

*Jury konkursowe postanowiło w tej kategorii wiekowej przyznać 5 równorzędnych nagród:

Maria Godlewska, lat 3 – „Aniołek najładniejszy”

Miejskie Przedszkole nr 2 w Sokołowie Podlaskim

Opiekun: p. Izabela Bielińska

Nikola Mroczkowska , lat 6 –„Lulajże Jezuniu”

Miejskie Przedszkole nr 5 im. Kubusia Puchatka w Sokołowie Podlaskim

Opiekun: p. Ewa Antolik

Zuzanna Kondraciuk, lat 5 –„Anioł Pasterzom mówił”

Miejskie Przedszkole nr 5 im. Kubusia Puchatka w Sokołowie Podlaskim

Opiekun: p. Anna Przesmycka

Stanisław Wołyniec, lat 5 – „Anioł Pasterzom mówił”

Niepubliczne Przedszkole Sióstr Salezjanek im. św. Marii Dominiki Mazzarello

w Sokołowie Podlaskim, opiekun: p. Izabela Wrzosek

Mikołaj Filipczak, lat 5 – „Dzisiaj w Betlejem”

Niepubliczne Przedszkole Sióstr Salezjanek im. św. Marii Dominiki Mazzarello

w Sokołowie Podlaskim, opiekun: p. Izabela Wrzosek

WYRÓŻNIENIE

Amelia Ruszkowska, lat 5 –„Jezus malusieńki”

Miejskie Przedszkole nr 3 w Sokołowie Podlaskim

Opiekun: p.  Agnieszka Gromek

Nikola Suchecka, lat 5, „Anioł Pasterzom mówił”

Miejskie Przedszkole nr 3 w Sokołowie Podlaskim

Opiekun: p. Katarzyna Żebrowska

Antoni Tchórznicki, lat 5, „Mędrcy świata”

Miejskie Przedszkole nr 2 w Sokołowie Podlaskim

Opiekun: p. Lidia Ryszkowska

Zofia Drzewiecka, lat 6, „Mizerna cicha stajenka licha”

Miejskie Przedszkole nr 4 „Leśna Kraina” w Sokołowie Podlaskim

Opiekun: p. Katarzyna Nawacka, Katarzyna Kruszewska, Zofia Kalisiak

Wiktoria Kierył, lat 5, „Dzisiaj w Betlejem”

Niepubliczne Przedszkole Sióstr Salezjanek im. św. Marii Dominiki Mazzarello

w Sokołowie Podlaskim, opiekun: p. Izabela Wrzosek

Natalia Kożuchowska, lat 6 – „Mędrcy świata Monarchowie”

Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Kożuchowie

Opiekun: p. Edyta Rucińska

Patrycja Cisłak, lat 5, „Gdy śliczna Panna”

Miejskie Przedszkole nr 2 w Sokołowie Podlaskim

Opiekun: p. Beata Wyłuda

Kornelia Janista, lat 4, „Jezus malusieńki”

Miejskie Przedszkole nr 2 w Sokołowie Podlaskim

Opiekun: p. Monika Tymińska

Natasza Szczepańska, lat 4, „Mędrcy świata Monarchowie”

Miejskie Przedszkole nr 2 w Sokołowie Podlaskim

Opiekun: p. Monika Tymińska

Bartosz Tyrola, lat 5, „Gdy śliczna Panna”

Miejskie Przedszkole nr 2 w Sokołowie Podlaskim

Opiekun: p. Lidia Ryszkowska

Amelia Sobieszczuk, lat 6, „Przybieżeli do Betlejem”

Miejskie Przedszkole nr 5 im. Kubusia Puchatka w Sokołowie Podlaskim

Opiekun: p. Anna Przesmycka-Krysiak

 

SZKOŁY PODSTAWOWE Klasy I – III

I MIEJSCE

Amelka Ząbek, lat 8 – „Pójdźmy wszyscy do stajenki”

Zespół Oświatowy w Nowej Wsi

Opiekun: p. Urszula Lipińska

II MIEJSCE

Stanisław Chmielewski, lat 8 – „Gdy się Chrystus rodzi”

Szkoła Podstawowa nr 2 w Sokołowie Podlaskim

Zgłoszenie indywidualne

III MIEJSCE

Weronika Ludwiniak, lat 7 –„Wśród nocnej ciszy”

Szkoła Podstawowa nr 6 w Sokołowie Podlaskim

Opiekun: p. Bożena Ludwiniak

WYRÓŻNIENIE

Gabriela Maleszewska, lat 8 – „Gore Gwiazda”

Szkoła Podstawowa im Róży Król w Nowej Wsi

Opiekun: p. Urszula Lipińska

Natalia Nasiłowska, lat 8 – „Pójdźmy wszyscy do stajenki”

Zespół Oświatowy w Nowej Wsi

Opiekun: p. Urszula Lipińska

Natalia Kulik, lat 7 – „Dzisiaj w Betlejem”

Szkoła Podstawowa nr 3 im. Mikołaja Kopernika w Sokołowie Podlaskim

Zgłoszenie indywidualne

Antonina Nasiłowska, lat 7 – „Pójdźmy wszyscy do stajenki”

Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Kożuchowie

Opiekun: p. Edyta Rucińska

Alicja Pencak, lat 9 – „Cicha Noc”

Szkoła Podstawowa nr 4 w Sokołowie Podlaskim

Opiekun: p. Olga Pencak

Wiktoria Świnarska, lat 10 – „Mędrcy świata Monarchowie”

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4 im. ks. gen. Stanisława Brzózki w Sokołowie Podlaskim

Opiekun: p. Małgorzata Błońska

Łucja Szymańczuk, lat 7, „Dzisiaj w Betlejem”

Publiczna Szkoła Podstawowa w Kosowie lackim

Opiekun: p. Marzena Marchel

 

SZKOŁY PODSTAWOWE Klasy IV-VI

I MIEJSCE

Mateusz Litewnicki, lat 11 – „Gore gwiazda”

Publiczna  Szkoła Podstawowa nr 3 im. Mikołaja Kopernika w Sokołowie Podlaskim

Opiekun: p. Renata Sawicka

II MIEJSCE

Mikołaj Pomarański, lat 11 – „Wśród nocnej ciszy”

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Sokołowie Podlaskim

Zgłoszenie indywidualne

III MIEJSCE

Wiktor Pencak, lat 13 – „Przybieżeli do Betlejem”

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4 im. ks. gen. Stanisława Brzózki w Sokołowie Podlaskim

Opiekun: p. Agata Celińska

WYRÓŻNIENIE

Klaudia Kurcz, lat 12 – „Cicha Noc”

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 w Sokołowie Podlaskim

Opiekun: p. Konrad Kurcz

Julia Stańczuk, 11 lat – „Bóg się rodzi”

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 z Oddziałami Dwujęzycznymi
w Sokołowie Podlaskim im. Jana Kusocińskiego

Opiekun: p. Anetta Kiryluk

Iga Zalewska, lat 11 – „Cicha Noc”

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 z Oddziałami Dwujęzycznymi
w Sokołowie Podlaskim im. Jana Kusocińskiego

Opiekun: p. Anetta Kiryluk

Kornelia Góral, lat 13 – „Lulajże Jezuniu”

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4 im. ks. gen. Stanisława Brzózki w Sokołowie Podlaskim

Opiekun: p. Agata Celińska

Stanisław Gargaś, lat 10 – „Mędrcy Świata monarchowie”

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4 im. ks. gen. Stanisława Brzózki w Sokołowie Podlaskim

Opiekun: p. Agata Celińska

Maja Wojtkowska, 10lat  – „Wśród Nocnej Ciszy”

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4 im. ks. gen. Stanisława Brzózki w Sokołowie Podlaskim

Opiekun: p. Agata Celińska

Maja Krzemieniewska, lat 10 – „Pasterze mili, coście widzieli”

Zespół Szkół Salezjańskich w Sokołowie Podlaskim

Opiekun: p. Agata Celińska

 

SZKOŁY PODSTAWOWE Klasy VII-VIII/GIMNAZJUM

I MIEJSCE

Kamila Rucińska, lat 15 „W grudniowe noce”

Zespół Szkół Salezjańskich w Sokołowie Podlaskim

Opiekun: p. Agata Celińska

II MIEJSCE

Paulina Znamierowska, lat 15 „Pójdźmy wszyscy do stajenki”

Zespół Oświatowy im. św. Królowej Jadwigi w Bielanach

Zgłoszenie indywidualne

III MIEJSCE ex aequo

Ewelina Nasiłowska, lat 15 „Dzisiaj w Betlejem”

Publiczna  Szkoła Podstawowa nr 3 im. Mikołaja Kopernika w Sokołowie Podlaskim

Opiekun: p. Renata Sawicka

Kinga Rucińska, lat 13, „Mario czy już wiesz?”

Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Kożuchowie

Opiekun: p. Edyta Rucińska

WYRÓŻNIENIE

Brzezik Natalia, lat 15, „Lulajże Jezuniu”

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 6 w Sokołowie Podlaskim

Opiekun: p. Katarzyna Jurczak

Aleksandra Bożek, lat 15, „Dzisiaj w Betlejem”

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 6 w Sokołowie Podlaskim

Opiekun: p. Katarzyna Jurczak

Julia Jaworowska, lat 15, „Jezus malusieńki”

Zespół Oświatowy im. św. Królowej Jadwigi w Bielanach

Zgłoszenie indywidualne

Katarzyna Bielecka, lat 13, „Nie było miejsca dla Ciebie”

Zespół Oświatowy w Nowej Wsi

Opiekun: p. Urszula Lipińska

Agnieszka Bala, lat 15, „Jezus malusieńki”

Publiczna  Szkoła Podstawowa nr 3 im. Mikołaja Kopernika w Sokołowie Podlaskim

Opiekun: p. Renata Sawicka

 

SZKOŁY PONADPODSTAWOWE/ PONADGIMNAZJALNE

I MIEJSCE

Eliza Rucińska, lat 16 „Kolęda warszawska”

Zespół Szkół Salezjańskich w Sokołowie Podlaskim

Opiekun: p. Agata Celińska

II MIEJSCE ex aequo

Zuzanna Chmielewska, lat 17 – „Lulajże Jezuniu”

I Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie w Sokołowie Podlaskim

Zgłoszenie indywidualne

Magdalena Zalewska, lat 16 –„Lulajże Jezuniu”

Zespół Szkół Salezjańskich w Sokołowie Podlaskim

Opiekun: p. Agata Celińska

II MIEJSCE

Anna Borowa, lat 18 – „Aniołek najładniejszy”

I Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie w Sokołowie Podlaskim

Opiekun: p. Dorota Bartnik

WYRÓŻNIENIE

Dagmara Kamińska, lat 16 – „Lulajże Jezuniu”

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Wł. St. Reymonta w Sokołowie Podlaskim

Opiekun: p. Agnieszka Kruszyńska, p. Edyta Krasnodębska

Karolina Szczęsna, lat 16 – „Lulajże Jezuniu”

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Wł. St. Reymonta w Sokołowie Podlaskim

Opiekun: p. Agnieszka Kruszyńska, p. Edyta Krasnodębska

Klaudia Minasyan, lat 16 – „Lulajże Jezuniu”

I Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie w Sokołowie Podlaskim

Opiekun: p. Małgorzata Kacprzyk

WYRÓŻNIENIE DODATKOWE

Klaudia Ciosek, lat 11 – „Cicha noc, Święta noc”

Zespół Szkół Specjalnych im. Jana Pawła II w Sokołowie Podlaskim

Opiekun: p. Urszula Sarnecka

Karolina Krasnodębska, lat 14 – „Przybieżeli do Betlejem”

Zespół Szkół Specjalnych im. Jana Pawła II w Sokołowie Podlaskim

Opiekun: p. Urszula Sarnecka

Patrycja Bogucka, lat 21  – „Dzisiaj w Betlejem”

Zespół Szkół Specjalnych im. Jana Pawła II w Sokołowie Podlaskim

Opiekun: p. Urszula Sarnecka

Ania Niemierka, lat 18, „Cicha Noc”

Zespół Szkół Specjalnych im. Jana Pawła II w Sokołowie Podlaskim

Opiekun: p. Katarzyna Zalewska

Uroczyste podsumowanie Konkursu oraz wręczenie nagród odbędzie się 23 stycznia/środa/, o g.11:00 w Galerii DOM, w Sokołowskim Ośrodku Kultury.

Wystawę nagrodzonych i wyróżnionych prac oglądać będzie można w Galerii DOM do 31 stycznia  2019 r.

Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom i życzymy wielu sukcesów na artystycznym polu! Opiekunom i rodzicom dziękujemy za zaangażowanie w rozwój młodych talentów.

Komentarze
Paweł Kryszczuk

Related posts