Koło muzyczne i sala prób „Epicentrum”

KOŁO MUZYCZNE realizuje zajęcia gry na gitarze klasycznej, akustycznej, elektrycznej i basowej, perkusji, instrumentach klawiszowych oraz zajęcia wokalne, aranżacji i interpretacji. Do dyspozycji młodzieży jest dobrze wyposażona sala prób. Nauka w Kole odbywa się w wymiarze jednej godziny tygodniowo, w indywidualnym programie zajęć ustalanym przez Instruktora dla każdego ucznia/grupy. Zajęcia skupiają ucznia na aspektach praktycznych wykonywania muzyki, a ich forma jest dopasowywana nie tylko do predyspozycji, ale również do oczekiwań i gustów młodzieży. W związku z tym w sali muzycznej usłyszeć można muzykę bardzo różnorodną – od klasycznej, przez bluesową i elementy jazzu, rockową, popową, reggae, disco, aż po metal. Opłata za zajęcia wynosi 80 zł miesięcznie. Członkowie Koła biorą aktywny udział w imprezach kulturalnych w mieście i poza nim (Piknik Integracyjny, Zaduszki Poetyckie w Siedlcach, Muzyczne Spotkania z Poezją „Skarabeusz”, koncerty z okazji Dnia Babci i Dziadka, “Sokołowski Dzień Talentów”, “Epicentrum”, Festiwale “Kolędowe Serce Mazowsza” i “Sokołowska Kolęda”, festiwale piosenki, różnego rodzaju koncerty i festyny). Co roku w czerwcu praca Koła jest podsumowywana na uroczystym koncercie na zakończenie roku, który jest okazją do wspólnej prezentacji i konfrontacji umiejętności młodzieży. Największym sukcesem organizacyjnym jest projekt Pokolenie Epicentrum – zespół złożony z trzynastu muzyków “wychowanych muzycznie” w dużym stopniu przez Koło Muzyczne SOK. Pokolenie Epicentrum w nietypowym składzie (dwóch perkusistów, ośmiu gitarzystów, klawiszowiec i wokaliści) zagrał największe przeboje rockowe lat 70’ i 80’ na dużej scenie podczas Dni Sokołowa w 2014 roku, u boku Ernesta Staniaszka i Gienka Loski, laureatów telewizyjnych talent show „The Voice of Poland” oraz „Must be the Music”. Kolejnym dużym sukcesem jest wygrana castingu do musicalu „Piotruś Pan” przez Krzysia Grabowskiego, który do castingu został przygotowany w Kole Muzycznym. Aktualnie Krzyś występuje w Teatrze Buffo, grając w musicalu jedną z głównych ról. Prężnie działa też zespół gimnazjalistów, grający bardzo różnorodną muzykę. Zespół w tym roku wygrał “Cecyliadę” oraz Festiwal Kolęd i Pastorałek “Sokołowska Kolęda”. W sali prób „Epicentrum” grają również dwa zespoły rockowe – Slaughter i Dogsbone. Działa także zespół Manufaktura Dźwięków realizujący różne projekty poetycko-jazzowo-gospelowe, grający także muzykę soul i adult pop. Wśród planów muzycznych skupiających się wokół działalności instruktora Koła Muzycznego SOK są: powrót i kontynuacja realizowanych w poprzednich latach koncertów rockowych “Epicentrum” oraz wznowienie działalności zespołów Tribute of Budka Suflera, Tribute of Pink Floyd a także organizacja warsztatów muzycznych z profesjonalnymi muzykami. Koło Muzyczne i jego sala prób to płaszczyzna spotkania środowiska muzycznego z miasta i okolic. Młodzież uczęszczająca na zajęcia często z powodzeniem i sukcesami do tego środowiska dołącza. Z sali prób korzystają zespoły młodzieżowe, realizowane są tutaj różne projekty muzyczne, nagrania i próby młodzieży aktywnie współtworzącej kulturę naszego miasta. Instruktor: Michał Ostromecki – doświadczony multinstrumentalista, prowadzi firmę „manufaktura dźwięków” zajmującą się edukacją, oprawą muzyczną, nagłośnieniem, oświetleniem, nagraniami oraz produkcją i aranżacją muzyki.

Koło muzyczne opłata miesięczna: 90 zł