II Sokołowska Kolęda za nami!

W środę 25 stycznia w Sokołowskim Ośrodku Kultury odbył się II Festiwal Kolęd i Pastorałek „Sokołowska Kolęda”. Na scenie zaprezentowało się 48 podmiotów w pięciu kategoriach: przedszkola, szkoły podstawowe klasy I – III, szkoły podstawowe klasy IV – VI,  gimnazja, szkoły średnie oraz dorośli. 

Komisja konkursowa w składzie:

Aneta Mroczek – muzyk, nauczyciel Ogniska Muzycznego, absolwentka Uniwersytetu Muzycznego F. Chopina w Warszawie na wydziale dyrygentury

Gabriela Pliszka-Kraska – absolwentka Uniwersytetu Muzycznego w Gdańsku na wydziale wokalno-aktorskim

Robert Protasewicz – muzyk, wokalista, aktor Teatru ES przy Centrum Kultury i Sztuki im. A. Meżeryckiego Scena Teatralna Miasta Siedlce

postanowiła przyznać następujące miejsca:

 

Kategoria: przedszkola

I miejsce : Miejskie Przedszkole Nr 4 Leśna Kraina w Sokołowie Podlaskim oraz ex equo Miejskie Przedszkole Nr 2 w Sokołowie Podlaskim

III miejsce: Karolina Stelęgowska- Zespół Oświatowy im. Sybiraków w Rozbitym Kamieniu

Wyróżnienie: Miejskie Przedszkole Nr 3 w Sokołowie Podlaskim

Nagroda Specjalna: Oskar Andrychowski – Miejskie Przedszkole Nr 2 w Sokołowie Podlaskim

 

Kategoria: Szkoła Podstawowa kl. I-III

I miejsce: Oliwia Zaczek- Szkoła Podstawowa w Nowej Wsi

II miejsce: Szymon Kosieradzki- Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Grochowie

III miejsce: Dominika Jurczak, Dominik Pliszka – Zespół Oświatowy im. Św. Jadwigi w Bielanach Jarosławach

Wyróżnienie: Wiktoria Skup- Zespół Oświatowy im. Sybiraków w Rozbitym Kamieniu

 

Kategoria: Szkoła Podstawowa kl. IV-VI

I miejsce: Karolina Jeżowska – Zespół Oświatowy im. Św. Królowej Jadwigi w Bielanach Jarosławach oraz ex equo Zespół wokalno-instrumentalny – Szkoła Podstawowa Nr 1 w Sokołowie Podlaskim

II miejsce:  Liwia Długosz –Sokołowski Ośrodek Kultury

III miejsce: Hanna Winnicka –Miejsko Gminny Ośrodek Kultury w Kosowie Lackim oraz ex equo Chór z Zespołu Oświatowego im. Św. Królowej Jadwigi w Bielanach Jarosławach

Wyróżnienie: Katarzyna Zych – Miejsko Gminny Ośrodek Kultury w Kosowie Lackim

 

Kategoria: Gimnazjum

II miejsce:  Ewelina Krzymowska- Publiczne Gimnazjum im. Aleksandra Kamińskiego w Kosowie Lackim

III miejsce: Voci Voci – Sokołowski Ośrodek Kultury

Wyróżnienie: Weronika Pliszka – Zespół Szkół Salezjańskich „Lux Sapientiae” w Sokołowie Podlaskim

 

Kategoria: Szkoły Ponadgimnazjalne

I miejsce: „Szara Band” – Zespół Szkół Nr 1 im. K.K. Baczyńskiego w Sokołowie Podlaskim

II miejsce: Jakub Lachowski – I Liceum Ogólnokształcące im. M.S.Curie w Sokołowie Podlaskim

 

Kategoria: Dorośli

I miejsce: Teresa Barczak

II miejsce: Voci Cantati- skład kameralny – Sokołowski Ośrodek Kultury

III miejsce: Zespół „Złote Lata” – Sokołowski Ośrodek Kultury

Wyróżnienie dla: Zespołu Akompaniującego Zespołowi Ludowemu „Jabłoniacy” oraz Duet: Jerzy Łaszczuk i Tadeusz Zawistowski

 

Wręczenie nagród odbędzie się 1 lutego 2017 o godz. 10:30 w Galerii „Dom” w Sokołowskim Ośrodku Kultury.

 

 

 

Paweł Kryszczuk

Related posts