Grupa Teatralna „Preteksty” na warsztatach teatralnych

W okresie ferii zimowych Sokołowski Ośrodek Kultury przygotował wiele atrakcji i zajęć dla dzieci i młodzieży. Przygotowano również cykl warsztatów dla grup artystycznych.

W dniach 13-15.02.2020 młodzi adepci sztuki teatralnej zostali wprowadzeni w tajniki warsztatu aktora przez Bartłomieja Ostapczuka, aktora-mima, choreografa, autora scenariuszy i reżyserii przedstawień teatru pantomimy, dyrektora Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Mimu. Prowadzący zajęcia jest pomysłodawcą i założycielem Teatru Pantomimy Mimo, Warszawskiego Centrum Pantomimy w Teatrze Na Woli, autorem wielu choreografii i ruchu scenicznego przedstawień w teatrach dramatycznych. Wielokrotnie z inicjatywy Sokołowskiego Ośrodka Kultury Bartłomiej Ostapczuk współpracował z sokołowską młodzieżą.

Grupa teatralna Preteksty po raz kolejny uczestniczyła w pasjonujących zajęciach uczących świadomej pracy na scenie, koncentracji i wrażliwości. Intencja, sensualność, delikatność i uważność były niewątpliwie hasłami przewodnimi warsztatów. Zwykły papier pakowy stawał się sugestywnym środkiem wyrazu.

Dwudziestu pięciu uczestników z entuzjazmem pogłębiało wiedzę z dziedziny teatru.

Zajęcia zostały przeprowadzone na terenie I Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Sokołowie Podlaskim.

Paweł Kryszczuk

Related posts