Sokołowska Kolęda – dzień 1

Festiwal Kolęd i Pastorałek „Sokołowska Kolęda” po raz trzeci odbył się w Sokołowie Podlaskim stanowiąc jednocześnie eliminacje do Kolędowego Serca Mazowsza – IX mazowieckiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek.

Przesłuchania eliminacyjne zostały podzielone na dwa dni. 9 stycznia w SOK zaprezentowały się przedszkolaki oraz dzieci ze szkół podstawowych działających na terenie powiatu sokołowskiego. Wszystkie występy zostały ocenione przez jury w składzie: Krystyna Kowalewska, Iwona Kobylińska i Łukasz Kraujutowicz.

Komisja przydzieliła nagrody w poszczególnych kategoriach:

KATEGORIA: PRZEDSZKOLA
I miejsce – Hania Stach, Miejskie Przedszkole Nr 3 w Sokołowie Podlaskim
II miejsce – Grupa wokalna „Słoneczka” z Miejskiego Przedszkola Nr 2 w Sokołowie Podlaskim
III miejsce – Kornelia Benedykciuk, Zespół Voci Bambini SOK

Wyróżnienia otrzymali:
Karolina Stelęgowska – Przedszkole przy Zespole Oświatowym im. Sybiraków w Rozbitym Kamieniu
„Leśne Duszki” – Miejskie Przedszkole Nr 4 „Leśna Kraina” w Sokołowie Podlaskim

KATEGORIA: SZKOŁY PODSTAWOWE kl. I – III
I miejsce – Zuzanna Połosa, SOK ex aequo Chór Gminy Bielany, Zespół Oświatowy im. Sybiraków w Rozbitym Kamieniu, Zespół Oświatowy im. Królowej Jadwigi w Bielanach
II miejsce – Wiktoria Skup z Zespołu Oświatowego im. Sybiraków w Rozbitym Kamieniu

Wyróżnienia otrzymali:
Oliwia Zaczek – Zespół Oświatowy – Szkoła Podstawowa w Nowej Wsi
Gabriela Maleszewska – Szkoła Podstawowa im. Róży Król w Nowej Wsi

KATEGORIA: SZKOŁY PODSTAWOWE kl. IV-VI
I miejsce – Zespół wokalno-instrumentalny z Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 1 w Sokołowie Podlaskim
II miejsce – Liwia Długosz, SOK ex aequo Boże Promyki – Parafialny Dom Kultury w Zembrowie 
III miejsce – Karolina Jeżowska – Zespół Oświatowy im. Św. Królowej Jadwigi w Bielanach

Wyróżnienia otrzymali:
Julia Wilk – Szkoła Podstawowa im. Anieli Krzywoń w Sterdyni
Weronika Poślada – Szkoła Podstawowa im. Anieli Krzywoń w Sterdyni

Wręczenie nagród dla laureatów Sokołowskiej Kolędy odbędzie się 29 stycznia o godz. 10:00 w sali widowiskowej SOK. Do Kolędowego Serca Mazowsza zostali zakwalifikowani laureaci I, II i III miejsc w kategorii szkoły podstawowe. 

Paweł Kryszczuk

Related posts