Event Information:

 • pon
  19
  Cze
  2017

  Balet & modern jazz

  Zapraszamy na koncert taneczny sokołowskich grup, który będzie podsumowaniem roku pracy Black Code Dance Studio  oraz grupy baletowej.

  Black Code Dance Studio zaprezentuje się w grupach 8 grupach wiekowych. Etiudy choreograficzne wykonają najmłodsi uczestnicy zajęć, jak również starsze grupy mistrzowskie reprezentuje studio. Black Code Dance Studio tworzy ponad setka tancerzy w przedziale wiekowym od 4 do 20 lat.

  Zespół ma na tegorocznym koncie wiele sukcesów,  m.in.: Wicemistrzostwo Polski w federacji WADF w Białych Błotach, I, II i III miejsce na turnieju Tańca Nowoczesnego w Łosicach oraz III miejsce na Turnieju Tańca Nowoczesnego „ŁÓDŹ YOU DANCE” w Łodzi.

  Grupa baletowa wraz z Aną Kipshidze - solistką Polskiego Baletu Narodowego (Teatr Wielki – Opera Narodowa) i Eduardem Bablidze - solista baletu: Narodowy Teatr Opery i Baletu w Gruzji, Teatr Wielki w Poznaniu, Państwowa Opera Bałtycka w Gdańsku  oraz Oskarem Świtała - artystą baletu,  wykona etiudę z "Jeziora łabędziego". Młode baletnice pracują pod okiem Eduarda Bablidze od września 2016 roku.

  Wykonawcy:
  Odetta - Ana Kipshidze, solistka Polskiego Baletu Narodowego (Teatr Wielki – Opera Narodowa)
  książę Zygfryd - Eduard Bablidze, solista baletu: Narodowy Teatr Opery i Baletu w Gruzji, Teatr Wielki w Poznaniu, Państwowa Opera Bałtycka w Gdańsku
  Rotbart - Oskar Świtała, artysta baletu

  Tytuł: Jezioro Łabędzie (II akt)
  Muzyka: Piotr Czajkowski
  Choreografia: Eduard Bablidze

  Do zobaczenia 19 czerwca (poniedziałek) o godz. 18:00 w sali widowiskowej Sokołowskiego Ośrodka Kultury. Wstęp wolny.