Event Information:

 • sob
  09
  Lis
  2019
  pt
  22
  Lis
  2019

  Made in Jazz - wystawa plakatów Agnieszki Sobczyńskiej

  Galeria "Dom"

  W ramach 41. Zaduszek Jazzowych odbędzie się wystawa plakatów Agnieszki Sobczyńskiej pt. "Made in jazz".

  "Made in Jazz" to wystawa plakatów przedstawiająca wybitnych twórców polskiej sceny jazzowej oraz wschodzące gwiazdy. Wystawa jest częścią cyklu ,,Cały ten jazz!’’, który nieprzerwanie powstaje szósty sezon i jest pierwszą tak obszerną próbą pokazania portretów aktywnie działających artystów na polskiej scenie jazzowej. W cyklu tym powstało już ponad 120 plakatów.

  Aga Zaryan o autorce: ,,Uwielbiam plakaty Agnieszki Sobczyńskiej, są żywe, widać, że do każdego bohatera serii muzycznej podchodzi w bardzo osobisty sposób, szukając drogi jak kolorem czy kreską wydobyć rys charakterystyczny muzyki, którą wykonują. Te plakaty żyją i dają radość!’’

  Agnieszka Sobczyńska na stałe mieszka w Warszawie. Jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu, stypendystką Ministra Kultury i Sztuki członek Związku Polskich Artystów Plastyków, Stowarzyszenia Twórców Grafiki Użytkowej oraz Worldwide Graphic Designers.
  Artystycznie specjalizuje się w projektach dotyczących filatelistyki i plakatu. Zajmuje się także projektowaniem graficznym, identyfikacjami wizualnymi firm, projektami dla wydawnictw muzycznych i książkowych. Z Pocztą Polską współpracuje od 1998 roku projektując znaczki pocztowe, koperty pierwszego dnia obiegu, datowniki, kartki pocztowe z nadrukowanym znaczkiem. Jest autorką cyklu znaczków związanego z historią Polski.
  W 2010 roku wydawnictwo "4 czerwca 1989 r. Rocznica pamiętnych wyborów", wg jej projektu otrzymało nagrodę Złotego Gryfu. W 2011 jako współautor i dyrektor kreatywny otrzymała także nagrodę w Ogólnopolskim Konkursie Reklamy KREATURA za wydawnictwo: "30. rocznica powstania NSZZ Solidarność". Do jej najbardziej prestiżowych projektów należy: logo i identyfikacja wizualna Sejmu RP, oprawa graficzna Polskiej Prezydencji w Radzie Unii Europejskiej dla Sejmu RP i Senatu. Jej projekty reprezentują Polskę, rozdawane podczas spotkań jako souveniry dla delegacji międzynarodowych.
  Od kilku lat współtworzy materiały upamiętniające jednego z najwybitniejszych kompozytorów polskich -  Jerzego Wasowskiego. Na stałe współpracuje z JazzPRESS-em i RadioJAZZ, tworząc graficznie materiały promocyjne i wspierając akcje propagujące jazz. Jest współautorką cyklu ,,Cały ten jazz!’’.
  Wystawę można oglądać w Galerii "Dom" w Sokołowskim Ośrodku Kultury w dniach 9-22 listopada 2019 r. Wstęp wolny.