Event Information:

 • czw
  10
  Paź
  2019

  DKF Zbyszek: "Parasite"

  19:00Kino "Sokół"

  DKF Zbyszek przedstawia Złotą Palmę Cannes - "Parasite" w reż. Bong Joon-ho. Do filmu wprowadzi widzów Sebastian Smoliński, krytyk filmowy publikujący m.in. w „Kinie”, „Ekranach” i „Tygodniku Powszechnym”.

  Bilety w cenie 12 zł dostępne w kasie kina oraz online. Karnety (3 filmy) w cenie 27 zł dostępne w kasie kina. Zapraszamy!

  Absolutny wizjoner! Nikt inny nie kręci tak dobrych filmów rozrywkowych jak on - mówi o reżyserze "Parasite" Quentin Tarantino. Potwierdził te słowa tegoroczny Festiwal w Cannes, gdzie "Parasite" Bong Joon-ho oczarował jury, światową krytykę i publiczność.

  "Parasite" to pełen dzikiego humoru i nieoczekiwanych zwrotów akcji thriller o ludziach, którzy nigdy nie mieli się spotkać - biednych i bogatych, tych naprawdę uprzywilejowanych i tych zepchniętych do rynsztoków. Nowy film twórcy przebojów "Okja" i "Snowpiercer: Arka przyszłości" to wielki hit światowego kina i prawdziwy filmowy rollercoaster.

  "Parasite" to mistrzowska i trzymająca w napięciu opowieść, w której czworo ludzi bez przyszłości wpada na pomysł przekrętu doskonałego. Kierowca bez pracy, gospodyni bez domu, student bez kasy i dziewczyna bez perspektyw wspólnie stworzą perfekcyjny plan: jak w najkrótszym czasie stać się kimś i zająć miejsce bogaczy. W świecie, w którym liczy się tylko wydajność i sukces, przechytrzą system i zawalczą o siebie. Nawet, jeśli będzie to
  wymagało przekroczenia cienkiej granicy między tym, co jeszcze dozwolone, a tym, co absolutnie zabronione.

  Bong Joon-ho pokazuje, że prawie każdy marzy o lepszym życiu, awansie i szansie na sukces. Ale tylko niektórzy - dzięki nieposkromionej wyobraźni i braku skrupułów - są w stanie po to wszystko sięgnąć.

  O naszym gościu:
  Sebastian Smoliński - krytyk filmowy, absolwent kulturoznawstwa i amerykanistyki w ramach Kolegium MISH na Uniwersytecie Warszawskim.

  Regularnie publikuje w „EKRANach”, „Tygodniku Powszechnym” i na portalu Filmweb, jest stałym gościem programów "Hrapkowidz" w radiowej Czwórce , "Kino Mówi" w Ale Kino+ oraz "Dranie w kinie" w TVP Kultura.

  Współautor prac zbiorowych z zakresu historii kina: hiszpańskojęzycznej monografii "La doble vida de Krzysztof Kieślowski" pod red. Joanny Bardzińskiej, "Kina afroamerykańskiego" pod red. Ewy Drygalskiej i Marcina Pieńkowskiego oraz "David Lynch. Polskie spojrzenia" pod red. Anny Osmólskiej-Mętrak i Radosława Osińskiego. Jego esej o Sucharach dla dwutygodnik.com trafił do książki "Delfin w malinach. Snobizmy i obyczaje ostatniej dekady", która ukazała się nakładem Wydawnictwa Czarnego.

  Ponadto: stypendysta Polonia Foundation of Ohio (podczas semestralnych studiów filmoznawczych na Cleveland State University w USA), współpracownik Festiwalu Nowe Horyzonty, zwycięzca Konkursu im. Krzysztofa Mętraka w 2017 roku.