Event Information:

 • pt
  27
  Wrz
  2019

  Koncert Marita Alban Juarez Quartet

  19:00Galeria "Dom"

  Już we wrześniu odbędzie się pierwszy koncert z cyklu Jazz z Wami. Dla sokołowskiej publiczności wystąpi Marita Alban Juarez Quartet, grupa założona przez peruwiańsko-polskie rodzeństwo muzyków - wokalistkę Maritę i perkusistę José Manuela.

  Bilety w cenie 20 zł już wkrótce w sprzedaży.

  Płyta kwartetu pt. „Aguas Calientes” ukazała się latem 2015 r. nakładem hiszpańskiej wytwórni YoukaliMusic. Ta wyśmienicie zagrana i zaśpiewana płyta przywraca publiczności najprzedniejszą muzykę z dawnych lat i odległych krain: Brazylii, Kuby Peru, gdzie muzyka jest chlebem życia znacznie bardziej niż u nas. „Aguas Calientes” odzyskuje dla polskich słuchaczy afro latynoską muzykę, zwłaszcza nieśmiertelną brazylijską bossa novę.

  Muzycy wystąpią w składzie:
  Marita Alban Juarez - wokal
  Roland Abreu Krzysztofiak - kontrabas
  Dominik Wania - fortepian
  Jose Manuel Alban Juarez – perkusja

  Marita Alban Juarez od kilku lat koncertuje w Polsce i zagranicą w klubach, teatrach i na festiwalach jazzowych; szerszej publiczności znana jest też z TV jako prezenterka dokumentów i programów o muzyce klasycznej. 

  Dominik Wania - muzyk obsypany w ostatnich latach licznymi nagrodami za debiut i dla najlepszego pianisty jazzowego. Stale grywał z Tomaszem Stańko i muzykami związanymi z wytwórnią ECM, dla której nagrał w kwartecie Macieja Obary album Unloved. Wykłada improwizację jazzową w Krakowie w Akademii Muzycznej.

  José Manuel jest niezwykle wszechstronnym muzykiem z gigantycznym dorobkiem, oprócz latin-jazzu angażuje się w muzyką współczesną, elektroniczną, bierze udział w eksperymentalnych projektach soundsystemowych, ponadto jest członkiem hip-hopowej grupy Łona &  The Pimps oraz założycielem kolektywu - orkiestry salsowej Salsa Central. Autor muzyki filmowej.