Event Information:

 • czw
  01
  Sie
  2019

  Sokołów pamięta!

  17:00Trawnik Coolturalny

  1 sierpnia, w dniu 75. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, zapraszamy do wspólnego uczczenia pamięci Powstańców Warszawskich. W godzinę "W" zatrzymajmy się na minutę, w ten sposób oddając hołd powstańcom i ludności cywilnej Warszawy, którzy zginęli za naszą wolność...

  Pokażmy, że Sokołów Podlaski pamięta!

  Program:
  > godzina "W" czyli 17:00 / zapalenie zniczy pod Pomnikiem Czynu Niepodległościowego w hołdzie uczestnikom Powstania Warszawskiego. Prosimy o przybycie najpóźniej o 16:55! / Park im. Adama Mickiewicza
  W tym samym czasie we wszystkich miastach Polski zawyją syreny na znak pamięci o Powstaniu Warszawskim.
  > ok. 17:10 / wspólne śpiewanie piosenek powstańczych na Trawniku Coolturalnym
  > godz. 21:00 / plenerowy seans filmu "W ciemności" (reż. Agnieszka Holland) - Trawnik Coolturalny

  O filmie "W ciemności": Akcja filmu toczy się w Polsce w okresie drugiej wojny światowej. Opowiada historię Leopolda Sochy (Robert Więckiewicz), który w tamtym okresie pomagał Żydom ukrywającym się przed Niemcami w kanałach Lwowa. Dbający o własne interesy mężczyzna, który przed wojną kilkakrotnie trafiał do więzienia za kradzieże czy bójki, postanawia wesprzeć niewinnych ludzi i zmienia się z przestępcy w bohatera. Ratuje kilkanaście osób, odkupując popełnione winy.

  "W ciemności" to laureat nominacji do Oscara w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny. Obraz zachwycił krytykę filmową na całym świecie swoją odwagą, wymową, warsztatem i wspaniałymi kreacjami aktorów (wybitna rola Roberta Więckiewicza).
  Poruszający film Agnieszki Holland został uhonorowany trzema statuetkami Polskich Nagród Filmowych – Orły oraz jest laureatem Złotej Żaby, Festiwalu Plus Camerimage.