Event Information:

 • pt
  15
  Lut
  2019

  Koncert Sabina Meck Sextet

  19:00Galeria "Dom"

  Jazz z Wami oraz Sokołowski Ośrodek Kultury zapraszają na wspaniały koncert wokalistki i kompozytorki Sabiny Meck wraz z zespołem.

  Sabina Meck Sextet tworzą muzycy związani z Instytutem Jazzu Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Projekt zawiera autorskie kompozycje liderki Sabiny Meck, które pochodzą z płyty Sabina Meck – „Love is here” (2016), a także polskie piosenki o charakterze jazzowym.

  Bilety w cenie 20 zł dostępne w punkcie informacji SOK (pon - pt / 11:00-18:00).

  Muzycy wystąpią w składzie:
  Sabina Meck – śpiew
  Łukasz Kokoszko – gitara
  Przemysław Chmiel – saksofon
  Michał Jakubczak - fortepian
  Mateusz Szewczyk – kontrabas
  Szymon Madej – perkusja

  Sabina Meck (a.k.a. Sabina Myrczek) jest wokalistką, kompozytorką, aranżerką, producentką i autorką tekstów. Ukończyła Akademię Muzyczną im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, w klasie kompozycji i aranżacji. Wiosną 2016 roku, ukazał się debiutancki album solowy Sabiny, zatytułowany „Love is Here” (For-Tune). Sabina Meck otrzymała nominację do nagrody Fryderyk 2017, w kategorii Fonograficzny Debiut Roku, Muzyka Jazzowa. Laureatka I nagrody w konkursie Blue Note Poznań Competiton (2014) w kategorii wokalnej. W 2015, wraz z założonym przez siebie zespołem SoundMeck, zdobyła Grand Prix na festiwalu Grupa Azoty Jazz International Contest w Tarnowie. Jury przyznało Sabinie również indywidualną nagrodę specjalną – Największy Talent Festiwalu. Jesienią tego samego roku, otrzymała II miejsce w IX Konkursie Kompozytorskim im. Krzysztofa Komedy w Słupsku, w kategorii „temat jazzowy”, za utwór „A part of me”.
  W kwietniu 2017 roku, nakładem Agencji Muzycznej Polskiego Radia, ukazał się album „Eruption,” prowadzonego przez wokalistkę, zespołu SoundMeck. Na płycie znalazły się wyłącznie autorskie kompozycje liderki. W 2018 roku, Sabina otrzymała
  Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.