Event Information:

 • czw
  13
  Gru
  2018

  SUTW: Ekwador i Galapagos

  17:00Galeria DOM

  Sokołowski Uniwersytet Trzeciego Wieku zaprasza na spotkanie pt. "Ekwador i Galapagos". Gościem będzie podróżnik Robert Gondek.

  Ekwador to Ameryka Południowa w pigułce. W niewiele mniejszym od Polski położonym na równiku kraju znajdziemy sięgające 6000 m n.p.m. ośnieżone wulkany, dziką i nieprzebytą dżunglę, lasy deszczowe i piękne zabytkowe miasta.

  Na odległych o 1000 km od kontynentu wyspach Galapagos mieszkają gigantyczne żółwie słoniowe, iguany, fregaty i głuptaki.

  To jedyne takie miejsce na świecie.

  To wszystko zobaczymy na zdjęciach Roberta Gondka, podróżnika, miłośnika Afryki, który w styczniu 2014 roku, w przerwie pomiędzy wyprawami na Czarny Ląd odwiedził ten fascynujący kraj.

  Robert Gondek:
  Podróżnik, fotograf i miłośnik Afryki. Odwiedził 18 afrykańskich państw. Za konsekwentną realizację projektu "W drodze na najwyższe szczyty Afryki", mającego na celu zdobycie najwyższych szczytów w każdym afrykańskim kraju otrzymał wyróżnienia w kategorii WYCZYN ROKU 2016 podczas Kolosów w Gdyni, czyli największego i najbardziej prestiżowego festiwalu podróżniczego w Polsce. Autor licznych pokazów podróżniczych nagradzanych przez publiczność i jury podczas festiwali w Łodzi, Środzie Wielkopolskiej i Poznaniu. Swoje teksty publikował w magazynach Podróże, Poznaj Świat, NPM, czy All Inclusive.

  Autor wydanej w październiku 2017 roku książki/albumu fotograficznego poświęconego Afryce: "W drodze na najwyższe szczyty Afryki". Organizuje wyprawy na afrykański kontynent. Uczy się języka Suahili.