Event Information:

 • sob
  03
  Lis
  2018

  40. Zaduszki Jazzowe

  19:00

  W 2018 roku odbędą się jubileuszowe 40. Zaduszki Jazzowe. Już dzisiaj zachęcamy wszystkich do zarezerwowania czasu 2 i 3 listopada na  jubileuszową edycję największej jazzowej imprezy w regionie! 

  -

  3 listopada (sobota) zagrają: 

  • Marek Napiórkowski WAW-NYC
  • Włodek Pawlik Trio
  • Aga Zaryan & European Jazz Quartet

  -

  MAREK NAPIÓRKOWSKI WAW-NYC

  Marek Napiórkowski, gitarzysta jazzowy i kompozytor, od początku swojej kariery pojawia się na szczytach polskich rankingów, a nieprzerwanie od 2012 roku, głosami czytelników Jazz Forum, wybierany jest Jazzowym Gitarzystą Roku.

  Jego najnowszy projekt WAW-NYC to unikatowa fuzja różnorodnych osobowości, która łączy dwa odległe miasta siłą muzyki ich jazzowych reprezentantów. W przedsięwzięciu udział wzięli znamienici przedstawiciele Warszawy i Nowego Jorku: wybitny i rozchwytywany basista Robert Kubiszyn, nowojorski mistrz perkusji Clarence Penn, nominowany za swój ostatni album do Nagrody GRAMMY kubański pianista Manuel Valera. Połączenie wirtuozerii trzech muzyków nadało ekspresyjnych walorów wyszukanym kompozycjom Marka Napiórkowskiego.

  Kompozycje stworzone specjalnie do tego projektu dały doświadczonym improwizatorom możliwość pełnego interakcji muzykowania, gdzie europejski koncept harmoniczny łączy się z kulturą rytmu z kolebki jazzu i kubańską żarliwością. 

  -

  WŁODEK PAWLIK TRIO

  Włodek Pawlik - pianista, kompozytor, pierwszy i jak dotąd jedyny w Polsce laureat nagrody Grammy w kategorii jazzu, którą otrzymał za płytę "Night In Calisia" (2014). W dorobku ma 30 autorskich albumów oraz kompozycji, obejmujących m.in. ścieżki dźwiękowe do filmów i muzykę tworzoną do tekstów poetyckich oraz muzykę orkiestrową. Na swoim koncie ma szereg prestiżowych nagród.

  Cechą charakterystyczną twórczości Pawlika jest wyjątkowa łatwość i naturalność, z jaką porusza się w swojej twórczości posługując się różnorodnymi technikami w komponowaniu muzyki. Jest bez wątpienia mistrzem muzycznego collage'u .

  Formacja Włodek Pawlik Trio jest wyjątkowym zjawiskiem na polskiej scenie jazzowej. Nie jest to doraźny skład powołany dla realizacji wybranego projektu, ale prawdziwy zespół z umiejętnie tworzoną przez lidera przestrzenią dla eksponowania własnych osobowości muzycznych. To właśnie w trio realizowanych jest większość projektów Włodka Pawlika, trio jest też inspiracją dla nowych pomysłów i adresatem większości kompozycji. 

  Zespół gra w składzie: Włodek Pawlik – fortepian, Paweł Pańta – kontrabas, Cezary Konrad – perkusja.

  -

  AGA ZARYAN & EUROPEAN JAZZ QUARTET

  Aga Zaryan jest rozpoznawalną w świecie wokalistką jazzową młodego pokolenia. Nagrała siedem albumów, z których wszystkie osiągnęły status złotej lub platynowej płyty. Aga Zaryan jest pierwszą polską artystką wydającą w legendarnej wytwórni Blue Note Records z Manhattanu. Występuje z powodzeniem na polskich i zagranicznych scenach, m. in. w Japonii, USA, Chinach, Turcji, Rosji, Izraelu oraz Islandii. Swój sukces zawdzięcza znakomitym umiejętnościom wokalnym, charyzmie scenicznej i możliwości współpracy z najlepszymi muzykami. Na najnowszej płycie „Remembering Nina Abbey" nagranej ze światowej sławy muzykami wokalistka śpiewa piosenki z repertuaru dwóch legend jazzu: Niny Simon oraz Abbey Lincoln.

  Zaryan towarzyszy European Jazz Quartet w składzie: Michał Tokaj (fortepian), Michał Barański (kontrabas), Łukasz Żyta (perkusja) i David Doružka (gitara).

  -

  Bilety już w sprzedaży:
  - 60 zł / 2 listopada
  - 90 zł / 3 listopada
  - 130 zł / karnet dwudniowy