Event Information:

 • pt
  02
  Lis
  2018

  40. Zaduszki Jazzowe

  19:00

  W 2018 roku odbędą się jubileuszowe 40. Zaduszki Jazzowe. Już dzisiaj zachęcamy wszystkich do zarezerwowania czasu 2 i 3 listopada na  jubileuszową edycję największej jazzowej imprezy w regionie! 

  2 listopada (piątek) na naszej scenie wystąpią:

  • Trochę Jazzu
  • Manufaktura Dźwięków Band
  • Filip Wojciechowski  Trio
  • Tribute to Tomasz Szukalski

  -

  TROCHĘ JAZZU

  Zespół Trochę Jazzu istnieje od roku 2011. Na przestrzeni lat jego skład ewoluował, jednak stałym trzonem są wokalistka Monika Gawrońska i pianista Piotr Jankowski. Repertuar TJ to głównie standardy ze Złotej Ery swingu oraz covery w jazzowej interpretacji.

  W obecnym składzie zespół występuje od roku: Monika Gawrońska, Anna Kostyra i Gabriela Smolik – wokal, Piotr Jankowski - fortepian, Paweł Woźniak – gitara basowa, Michał Tenderenda - perkusja. 

  Gościnnie z TJ wystąpi sekcja dęta: Jarosław Bacewicz – puzon, Tomasz Gronowski – saksofony/klarnet, Jarosław Wójcik – trąbka.

  -

  MANUFAKTURA DŹWIĘKÓW BAND

  Zespół powstał kilka lat temu z potrzeby grania muzyki mniej mainstreamowej oraz chęci jej popularyzacji. Stąd w wykonaniach grupy słychać  wpływy soulu, smooth jazzu, chilloutu, r&b i jazz rocka. Muzyka prezentowana przez Manufakturę okraszona jest jazzowowymi harmoniami i dużą wrażliwością interpretacyjną.

  W ramach 40. Zaduszek Jazzowych MDB zagra w składzie: Anna Maliszewska, i Alicja Ostromecka – wokal, Mirek Gondek – saksofony, Michał Ostromecki – pianino, Paweł Woźniak – gitara basowa, Mateusz Zalewski – perkusja.

  -

  FILIP WOJCIECHOWSKI TRIO

  Filip Wojciechowski to uznany pianista jazzowy. W 2000 roku powołał do życia Filip Wojciechowski Trio, które obok lidera tworzą: Paweł Pańta (bas) i Cezary Konrad (perkusja). Zespół koncertuje na największych festiwalach muzycznych i jest laureatem licznych konkursów jazzowych, w kraju i zagranicą.

  Dotychczas wydali pięć albumów – „Classic Jazz” dla niemieckiej wytwórni, „Romantic meets jazz” z gościnnym udziałem Roberta Majewskiego na trąbce, „Chopin” i „Moments”, a także płytę „Inny Chopin”

  -

  TRIBUTE TO TOMASZ SZUKALSKI

  Tomasz Szukalski to legendarny muzyk, uznawany za największego polskiego saksofonistę tenorowego. Jego charakterystyczny styl, odznaczający się ogromną siłą i ekspresją dźwięku saksofonu, zabrzmiał na ponad 100 nagraniach płytowych. Połączenie słowiańskiej śpiewności    oraz buntowniczej drapieżności w grze były odzwierciedleniem jego niezwykle barwnej osobowości. Jego muzyka była i jest inspiracją dla wielu instrumentalistów w Polsce i na świecie.

  Kwartet w składzie: Artur Dutkiewicz / piano, Adam Kowalewski / bas, Krzysztof Dziedzic / perkusja, był ostatnim stałym zespołem Tomasza Szukalskiego. Do zespołu TTTS muzycy zaprosili saksofonistę tenorowego Tomasza Grzegorskiego, którego „Szakal” wyróżniał, jako jednego z niewielu saksofonistów młodego pokolenia, kontynuujących tradycję mistrzów.
  Wspólnie przypomną utwory, które wcześniej wykonywali w Kwartecie Tomasza Szukalskiego.

  -

  Bilety już w sprzedaży:
  - 60 zł / 2 listopada
  - 90 zł / 3 listopada
  - 130 zł / karnet dwudniowy