Event Information:

 • śr
  28
  Mar
  2018

  DKF: The Place

  18:00

  DKF Zbyszek zaprasza na prezentowany premierowo na 12. MFF w Rzymie psychologiczny thriller "The Place", w którym reżyser ponownie bierze pod lupę moralność, a także mroczne tajemnice ludzkiej duszy, od listopadowej premiery zobaczyło we Włoszech ponad 1 mln. widzów!

  Reżyser rewelacyjnej komedii obyczajowej „Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie” Paolo Genovese, w swoim nowym dziele stawia widzowi pytanie: "Jak daleko się posuniesz, by spełnić marzenia?"

  Gościem spotkania będzie Diana Dąbrowska, filmoznawczyni, doktorantka studiów kulturoznawczych na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Łódzkiego, gdzie prowadzi zajęcia na kierunku Filmoznawstwo oraz Italianistyka.

  Specjalizuje się w kulturze filmowej i muzycznej Italii lat 60 i we włoskim kinie współczesnym. Jest stałą współpracowniczką miesięcznika KINO oraz współorganizatorką festiwali filmowych, m.in. Letniej Akademii Filmowej w Zwierzyńcu oraz Forum Kina Europejskiego Cinergia w Łodzi.

  Tajemniczy mężczyzna codziennie siedzi przy tym samym stoliku w tej samej restauracji, rozmawiając z osobami, które przychodzą do niego po nietypową pomoc. Każdy z gości okazuje się czegoś pragnąć, ma marzenie trudne w realizacji, jeśli w ogóle nie niemożliwe. Jednak dla mężczyzny wszystko jest wykonalne. „Możesz to osiągnąć”, powtarza każdemu. Ale warunkiem jest wykonanie specjalnego zadania, dzięki czemu spełni najskrytsze życzenie. Kim właściwie jest ten człowiek i kto wyznacza reguły dziwnej gry przy stoliku?

  Karnety w cenie 22 zł (3 filmy) w sprzedaży w punkcie informacji Sokołowskiego Ośrodka Kultury.

  -