Event Information:

 • czw
  23
  Lis
  2017

  DKF: Ptaki śpiewają w Kigali

  20:00

  Dyskusyjny Klub Filmowy Zbyszek zaprasza na kolejne spotkanie z kinem artystycznym. W listopadzie obejrzymy "Ptaki śpiewają w Kigali", ostatni wspólny film Joanny Kos-Krauze i Krzysztofa Krauzego – twórców wielokrotnie nagradzanych obrazów "Papusza" i "Plac Zbawiciela". 

  Film "Ptaki śpiewają w Kigali" na tegorocznym Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni zdobył:
  - Srebrnego Lwa dla reżyser i producentki Joanny Kos-Krauze oraz reżysera Krzysztofa Krauze
  - nagrodę za główną rolę kobiecą dla Jowity Budnik i Eliane Umuhire 
  - nagrodę za najlepszy montaż dla Katarzyny Leśniak

  Zapraszamy 23 listopada (czwartek) o godz. 20:00 do Kina "Sokół". Karnety (3 filmy) w cenie 22 zł w sprzedaży w punkcie informacji SOK.

  Akcja filmu rozpoczyna się w 1994 roku. To historia polskiej ornitolog, która prowadzi badania nad spadkiem populacji sępów w Rwandzie. Kiedy zaczyna się ludobójstwo, kobieta – trochę przez przypadek – ratuje młodą rwandyjską dziewczynę, córkę swojego współpracownika należącego do plemienia Tutsi. Zabiera ją ze sobą do Polski. Po przyjeździe bohaterki są złamane i niezdolne do wpisania się w rutynę codziennego życia. Obie próbują się podnieść z tego, co przeżyły. Pewnego dnia, po upływie kilku lat, Klarysa decyduje się na powrót do ojczyzny. Anna postanawia wyruszyć wraz z przyjaciółką w tę niezwykle emocjonalną podróż do samego serca Afryki.

  Wstrząsająca opowieść o przyjaźni, przebaczeniu i potędze przyrody.

  -