Alfa / 13, 15, 16 grudnia 16:00

Widowiskowy film przygodowy, którego akcja toczy się w Epoce Lodowcowej. „Alfa” to fascynująca, oszałamiająca wizualnie opowieść, która rzuca nowe światło na początki przyjaźni człowieka ze zwierzętami.

„Alfa” to uniwersalna, wzruszająca historia, która nikogo nie pozostawi obojętnym. Na szczególną uwagę zasługują nieprawdopodobne, wprost baśniowe zdjęcia, które zobaczymy na ekranie. W jednej z ról zobaczymy polskiego aktora Marcina Kowalczyka, znanego z filmów „Jesteś Bogiem” i „Hardkor Disko”. 

Podczas swego pierwszego polowania młody mężczyzna zostaje poważnie ranny. Uznany przez swych towarzyszy za zmarłego, zostaje pozostawiony samemu sobie. Przyjdzie mu stoczyć wielką walkę o przetrwanie w świecie dzikiej i niebezpiecznej przyrody. Na swej drodze spotka odrzuconego przez watahę młodego wilka. Ta niecodzienna para stanie się wobec siebie sprzymierzeńcami, wspólnie pokona niezliczone trudności i niebezpieczeństwa, próbując dotrzeć do wioski zanim nadejdzie mordercza zima. Wspólnota zbudowana w takich okolicznościach tworzy niezwykłą więź. Kiedy język stanowi barierę, liczą się czyny i emocje. W czasach, kiedy zwierzęta były wyłącznie pożywieniem, narodzi się przyjaźń, która na zawsze zmieni świat.

gatunek filmu: dramat / przygodowy
produkcja: USA
długość trwania: 1, 36′ 
ograniczenie wiekowe: od lat 7
ten film gramy w wersji 2D z dubbingiem

 

Komentarze
Katarzyna Hardej

Related posts
Zostaw komentarz

You must be logged in to post a comment.