Aktor jednej roli?

Jeśli jest aktor cierpiący z powodu klątwy „aktora jednej roli” to jest to moim zdaniem Rowan Atkinson. Przekleństwo Jasia Fasoli wisieć będzie nad nim do końca życia, choć wziął też udział w kilku innych produkcjach, i nie wszystkie z nich były komediowe.

Czy wiecie, że Rowan Atkinson jest magistrem nauk ścisłych Oxfordu? To właśnie studia na Oxfordzie, gdzie działał w grupach teatralnych, stały się początkiem jego kariery jako późniejszego, najbardziej rozpoznawalnego angielskiego komika oraz stand-up’era. Wkrótce również odniósł sukces za sprawą satyrycznego programu telewizyjnego Not The Nine O’clock News, za który otrzymał nagrodę BAFTA. Druga nagroda BAFTA została mu przyznana za główną rolę w serialu komediowym Czarna Żmija, któy to był największym hitem brytjskiej telewizji lat ’80, a przez wielu uważana za najlepszy serial komediowy wszech czasów.

Za swoją działalność charytatywną, Rowan Atkinson otrzymał Order Imperium Brytyjskiego. Jest też pasjonatem samochodów. Dwa razy brał udział w zdarzeniu drogowym prowadząc swojego McLarena F1. Oprócz niego ma w swoim garażu Astona Martina, Bugatti czy Lancię. Pewnie kupił je sobie za gażę z filmu pełnometrażowego o Jasiu Fasoli, za którą otrzymał 11 milionów funtów!

Więc może to nie do końca przekleństwo – być Jasiem Fasolą do końca życia?

Komentarze
Joanna Zakrzewska

Related posts
Zostaw komentarz

You must be logged in to post a comment.