28.10. 18:00 / Maraton „Noc Strachów”

Zapraszamy na kolejną edycję maratonu horrorów „Noc Strachów”! Tym razem pokażemy aż trzy filmy: „Piła: Dziedzictwo”, „Leatherface” oraz „Autopsja Jane Doe”.

Bilety w cenie 40 zł (przedsprzedaż) oraz 50 zł (w dniu maratonu) w sprzedaży w kasie Kina „Sokół”.

Piła: Dziedzictwo

Miasto paraliżuje strach, gdy policja odkrywa kolejne zmasakrowane zwłoki. Media rozdmuchują teorię o seryjnym mordercy, ale detekty­wom nie udaje się ustalić żadnego wspólnego mianownika, który łą­czyłby wszystkie zabójstwa. Aż do dnia, gdy na jaw wyjdzie jeden ma­kabryczny szczegół, który rzuci podejrzenie na dobrze znanego policji mordercę Johna Kramera. Problem w tym, że Kramer nie żyje… Jedna z najbardziej przerażających, oryginalnych i popularnych serii grozy powraca w wielkim stylu.

horror, Kanada/USA, 91 min, od lat 15

 –

Leatherface

Prequel „Teksańskiej masakry piłą mechaniczną”.

W zapomnianym przez świat szpitalu psychiatrycznym na amerykańskiej prowincji przetrzymywane są dzieci o zaburzeniach tak niebezpiecznych, że medycyna nie widzi dla nich ratunku. Przemoc fizyczna i psychiczna, gwałty i terror są tutejszą codziennością. Pewnego dnia grupa pacjentów ucieka, porywając młodą pielęgniarkę. Na ich czele stoi ten, który wkrótce krwawo zapracuje sobie na przydomek Leatherface. Tropem uciekinierów rusza ambitny i bezlitosny szeryf, który okaże się przeciwnikiem godnym najgorszego psychopaty.

horror, USA, 90 min, od lat 15

 

Autopsja Jane Doe

Na odludziu znaleziono ciało pięknej dziewczyny. Wszystko wskazuje na to, że ofiara nie zmarła śmiercią naturalną. Dwaj patolodzy sądowi – ojciec i syn – muszą w ciągu jednej nocy ustalić przyczynę zgonu. To najlepsi specjaliści w mieście, pokładający bezgraniczną wiarę w siłę ludzkiego rozumu. Pracują metodycznie i spokojnie, odrzucając tropy, których nie da się wyjaśnić naukowo. Wkrótce jednak zmuszeni będą zweryfikować wszystkie swoje przekonania. Gdy zaczną pojmować sens prawdy, na której trop wpadli, będzie już za późno na odwrót. A nic z czym się dotąd zetknęli nie przygotowało ich na konfrontację z tak niepojętym koszmarem. 

horror, USA / Wielka Brytania, 86 min, od lat 15

Komentarze
Katarzyna Hardej

Related posts
Zostaw komentarz